Zavrieť

Porady

Preventívna prehliadka u zubára v r.2008

Je nutné absolvovať preventívnu prehliadku u zubára v roku 2008 až po uplynutí 1 roka od poslednej preventívnej prehliadky alebo je možné ju absolvovať aj skôr, bez ohľadu na to, kedy bola absolvovaná preventívna prehliadka v roku 2007?
V ktorom zákone sa to píše?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    centauri je offline (nepripojený) centauri

    centauri
    Mám jednu otázku k tejto teme..
    Bol som minuly mesiac u zubara, ked mi spravil zuby, jeden mi chcel vytrhnut, ale ja som tym nesuhlasil! Ten zub je bez nervu a nerobi mi ziadne problemy. Povedal mi, ze ak si to nenechám vytrhnut este v tomto roku, tak mi nepotvrdi prehliadku v r.08. Moze to spravit-má na to pravo podla zakona, alebo sa mám zobrat o "dum dál"?
    Dakujem za Vase názory & odpovede..

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Podľa zákona vám totiž lekár nemôže urobiť prehliadku skôr ako po štyroch mesiacoch od posledného ošetrenia kazu. Znamená to, že ak vám zubár ošetril zub v septembri až decembri, na preventívnu prehliadku do konca roka ste už nemali nárok. Prevntívnu prehliadku je možné vykonať aj skôr, ale obvykle sa vykonáva v 12-mesačných intervaloch (presný mesiac návštevy zubára nie je stanovený). Samozrejme závisí od termínov zubára.
    Znamená to, že na prehliadku nejdeme z povinnosti, ale v záujme predchádzania väčším zákrokom a prevencie.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Braňo Pozri príspevok
    Podľa zákona vám totiž lekár nemôže urobiť prehliadku skôr ako po štyroch mesiacoch od posledného ošetrenia kazu. Znamená to, že ak vám zubár ošetril zub v septembri až decembri, na preventívnu prehliadku do konca roka ste už nemali nárok. Prevntívnu prehliadku je možné vykonať aj skôr, ale obvykle sa vykonáva v 12-mesačných intervaloch (presný mesiac návštevy zubára nie je stanovený). Samozrejme závisí od termínov zubára.
    Znamená to, že na prehliadku nejdeme z povinnosti, ale v záujme predchádzania väčším zákrokom a prevencie.
    Časový limit bol od januára 2008 zrušený.

    Preventívna prehliadka u zubára v r.2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.