Zavrieť

Porady

pekáreň na s.r.o

ahojte, môže mi niekto poradiť, ked si chcem otvoriť pekáreň na s.r.o potrebujem tiež zodpovedného zástupcu?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Aj na s.r.o. potrebuješ zodpovedného zástupcu, lebo bez neho nedostaneš živnostenský list.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    hufi Pozri príspevok
    a prosím ťa ak nie je vyučený v odbore ale ma prax môže byť zastupcom?
    Nie, musí splniť požiadavku vzdelania a praxe. najlepšie je informovať sa priamo na príslušnom živnostenskom odbore, lebo od októbra 2007 sa určité veci menili.

    palinka je offline (nepripojený) palinka

    palinka
    pozri živnostenský zákon na stránke ministerstva vnútra, živnostenské podnikanie,§ 22 , písm.f) a príloha č.1 - bod č.16

    hufi je offline (nepripojený) hufi

    hufi
    nedá sa to nejak obísť?nie je hluposť, že ak prijmem nejakého pekára, ktorý bude zodpov.vedúci, musím ho zamestnať a možno mi po pár mesiacoch dá výpoved tak si zase musím hľadať nového?ved to potom nemôže človek podnikať v ničom

    hufi je offline (nepripojený) hufi

    hufi
    ak to bude pekárenská a cukrarenský výroba môže to byť aj cukrárka a nie pekár?

    hufi je offline (nepripojený) hufi

    hufi
    ešte ma zaujíma je nejak obmedzené či toho zodpovedného zast.musím zamestnať na plný uväzok teda aspóň na 8 hodín alebo môžem ho iba napríklad len na 1 hodinu denne?dá sa to aj takto?

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    hufi Pozri príspevok
    ešte ma zaujíma je nejak obmedzené či toho zodpovedného zast.musím zamestnať na plný uväzok teda aspóň na 8 hodín alebo môžem ho iba napríklad len na 1 hodinu denne?dá sa to aj takto?
    No myslím, že ak chceš podnikať v pekárskej výrobe, kde ide o výrobky určené na konzumáciu, tak nie je jedno kto bude túto činnosť vykonávať a chvalabohu, že to zákon obmedzuje. Podnikanie v oblasti potravinárskej výroby upravuje oveľa viac zákonov ako živnostenský..

    Ak nie si sám vyučený v odbore tak je nutné mať zodpovedného zástupcu zamestnaného alebo môže byť spoločníkom s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.