Zavrieť

Porady

Leasing a platca DPH

Dobrý deň, som v JU nováčik a chcela by som poprosiť a stručné popísanie, ako sa účtuje leasing auta,M1, u platcu DPH a ako budú vyzerať uzavierkové operácie- odpisy, úroky a DPH, vopred ďakujem.
Usporiadat
KulovaM KulovaM

KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

no, dakujem za pomoc
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

KulovaM Pozri príspevok
no, dakujem za pomoc
... no, nemáš zač, stačí si zadať do vyhľadávania slovo "leasing" a venovať trochu času čítaniu, dozvieš sa všetko, čo potrebuješ
... verím tomu, že pre viacerých ostrieľaných poraďákov už začína byť únavné, dokolečka dokola odpovedať na tie isté otázky ... a ani sa im nečudujem
0 0
KulovaM KulovaM

KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

no nenašla som to, všetko sa týkalo iba neplatcov DPH,
0 0
KulovaM KulovaM

KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

našla som to inde....tak pripájam
pre platcov a aj pre neplatcov DPH:

Leasing auta. Ako celkovú obstarávaciu cenu počítate: obstarávacia cena bez DPH+poplatok za spracovanie bez DPH+konečná predajná cena bez DPH. Táto čiastka deleno počet mesiacov trvania leasingu - to bude predstavovať mesačný odpis. Účtovanie:
1. 25% prvá zvýšená splátka bez DPH /pozor už nede o akontáciu/ ......... Výdav neovpl. ZD, obs. DHM (pri výdaji z pokladne,účtu/
2. DPH k prvej zvýšenej splátke ..... uplatniť, prípadne pri neplatcovi prevádzková réžia
3. spracovateľ.poplatok bez DPH ....Výdav.neovpl.ZD, DHM
4.DPH k poplatku.......... prev.réžia alebo uplatniť
5. prvá splátka: úhrada z pokladne alebo účtu -
-istina bez DPH ....... výdavok neovpl.ZD, DHM
-DPH k istine .....prev.réžia alebo uplatniť
-nájomné,finančný úrok bez DPH ....... prev.réžia
-DPH k finanč.úroku ................. prev.réžia alebo uplatniť
-prípadne poistné .......... prev.réžia

Účtovanie jednotlivých splátok sa robí teda presne podľa splátkového kalendára v presných vyčíslených čiastkach vždy pri úhrade. na konci roka sa urobia v rámci uzávierkových operácií odpisy - podľa počtu splátok leasingu, ak sa to tento rok začalo napr. v 11/06, tak 2x hore vypočítaný mesačný odpis. V budúcom roku 12x
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

no vidíš, aká si šikulka !!!
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

... a v pricapenom linku máš hneď v prvom príspevku /pre mňa nenahraditeľnú/ tabuľku na osobné aj nákladné autá.
klikni http://www.porada.sk/t9121-leasing-t...-v-exceli.html
0 0
KulovaM KulovaM

KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

ano, tu tabulku som našla, ale je mi nanič, lebo učtovníctvo robím ručne a nie na PC, a ak nepochopím princíp, tak už mi je duplom nanič......
0 0
KulovaM KulovaM

KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

len ešte stále neviem, či to platí aj na leasing auta M1....
Naposledy upravil KulovaM : 05.03.08 at 07:29
0 0
KulovaM KulovaM

KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

petovsan Pozri príspevok
no vidíš, aká si šikulka !!!
len či je to správne....
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

KulovaM Pozri príspevok
Dobrý deň, som v JU nováčik a chcela by som poprosiť a stručné popísanie, ako sa účtuje leasing auta,M1, u platcu DPH a ako budú vyzerať uzavierkové operácie- odpisy, úroky a DPH, vopred ďakujem.
Postupy účtovania JÚ - pre rok 2007 § 10a, od 1.1.2008 § 17.
Zákon o dani z príjmov - §2 písm.s, §22 ods.11,12, §25 ods.6, § 26 ods.8 .
0 0
KulovaM KulovaM

KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

...načo mi je paragrafove znenie, ak tomu nerozumiem, preto som sa tu vlastne obrátila o radu, aby som to videla ako sa to v praxi robí a aby som ten postup aj pochopila.....
nuž ak je Vám poraďakom ťažké a únavné poradiť, nebudem obťažovať.......
...a možte si s príspevkom 2 súhlasiť hoc aj všetci......
0 0
rena79 rena79

rena79 je offline (nepripojený) rena79

Pozri prispevok od rena79 zle zaúčtované odpisy, tam je priradený link komplexného príkladu!
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

KulovaM Pozri príspevok
...načo mi je paragrafove znenie, ak tomu nerozumiem, preto som sa tu vlastne obrátila o radu, aby som to videla ako sa to v praxi robí a aby som ten postup aj pochopila.....
nuž ak je Vám poraďakom ťažké a únavné poradiť, nebudem obťažovať.......
...a možte si s príspevkom 2 súhlasiť hoc aj všetci......
Ale, ale , brzdi ... prečítaj si túto tému http://www.porada.sk/t71365-pohodlno...t-a-ci-co.html, možno pochopíš .

Pomôž somárovi z blata, odmení sa ti kopnutím .
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

a aj toto si prečítaj: http://www.porada.sk/blog.php?b=100
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

KulovaM Pozri príspevok
...načo mi je paragrafove znenie, ak tomu nerozumiem, preto som sa tu vlastne obrátila o radu, aby som to videla ako sa to v praxi robí a aby som ten postup aj pochopila.....
nuž ak je Vám poraďakom ťažké a únavné poradiť, nebudem obťažovať.......
...a možte si s príspevkom 2 súhlasiť hoc aj všetci.
.....
Opäť mi nedá nezareagovať na Tvoj príspevok, nedočkavá KulovaM, ale chcem Ti vysvetlit jedno: poraďákom nie je ťažké a únavné poradiť, neboli by tu inak tie tisíce kvalitných príspevkov, ale každý z nich sa živí účtovníctvom ... a ak by nič iné nerobili, len radili a radili ... samozrejme zadarmo a turborýchlosťou, nemali by o chvíľu ani na tú elektrinu do svojho PC .
Spýtam sa Ťa takto: Tebe je ťažké a únavné prevetrať tu to more príspevkov, ktoré sú tu o leasingu popísané? ... a nie sú to len znenia paragrafov !!!!
Nezabudni tiež na to, že aj tí, ktorí tu rozdávajú svoje vysoko odborné rady zadarmo, museli obetovať nehorázne množstvo svojho voľného času, aby tie poznatky získali.... tak ak sa chceš niečomu naučiť, čítaj, čítaj a ešte raz čítaj, aby si minimálne takto o rok mohla rozdávať svoje poznatky aj Ty !!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

KulovaM Pozri príspevok
...načo mi je paragrafove znenie, ak tomu nerozumiem, preto som sa tu vlastne obrátila o radu, aby som to videla ako sa to v praxi robí a aby som ten postup aj pochopila.....
nuž ak je Vám poraďakom ťažké a únavné poradiť, nebudem obťažovať.......
...a možte si s príspevkom 2 súhlasiť hoc aj všetci......

Píšeš, že si v JU nováčik - snažili sme sa Ti pomôcť, kde hľadať.

Mojim linkom , kde máš tabuľky od Maríny na osobné aj nákladné auto /vhodné sú aj pre platiteľa aj pre neplatiteľa DPH/ - len si ich upravíš podľa seba /ale najskôr tomu musíš rozumieť / si ohrdla - vraj robíš ručne JU.. ..No a?

Odkazmi od Johanky na príslušné §§ si ohrdla tiež

Tak,čo vlastne chceš?
Chceš sa to naučiť, alebo Ti "iba" stačí , aby sme Ti urobili účtovníctvo???
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Ja nebudem nevďačná-ďakujem za tabuľku, je to fajn vec, ale chcem sa len spýtyť, či tú tabuľku môžem použiť, ak naša firma začína o mesiac lízovať nie auto, ale potlačovací stroj.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

KulovaM Pozri príspevok
...načo mi je paragrafove znenie, ak tomu nerozumiem, preto som sa tu vlastne obrátila o radu, aby som to videla ako sa to v praxi robí a aby som ten postup aj pochopila.....
nuž ak je Vám poraďakom ťažké a únavné poradiť, nebudem obťažovať.......
...a možte si s príspevkom 2 súhlasiť hoc aj všetci......
Škoda, že sa tu niekedy nedajú použiť vulgárne výrazy.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ingridka,
áno, ja ju tiež používam na rôzny finančný prenájom HIM
Naposledy upravil Muška : 05.03.08 at 17:35
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zuhl Pozri príspevok
Škoda, že sa tu niekedy nedajú použiť vulgárne výrazy.
Netreba sa znižovať na úroveň iných. Majte v sebe hrdosť účtovníka. A nenechajte sa rozhádzať......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať