Zavrieť

Porady

Kurzový rozdiel

Ako je to s mkurzovým rozdielom v JÚ? Bola som na DÚ a tam mi povedali, že v JÚ sa kurzový rozdiel neúčtuje ale len eviduje. Mne vychádza strata, to by som pochopila, že si ju nemusím uplatniť, ale mčo ak vy chádza kurzový zisk?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Ale nenapísala si, že kurzový rozdiel z čoho. Z valutovej pokladne alebo z faktúr?

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    pozri napr. aj túto tému, tiež sa tam riešia kurzové rozdiely: http://www.porada.sk/t6850-peniaze-v...-pokladni.html
    je tu toho popísaného dosť, treba len vyhľadávať a nie zakaždým zadávať novú tému, porada sa tak stáva čoraz viac neprehľadnejšou

    rena79 je offline (nepripojený) rena79

    rena79
    Petovsan díky, ale aj tak som sa nedozvedela či má pracovníčka na DÚ pravdu. V CZ pokladni mám 23,8 CZK pričom kurz keď som menila SKK na CZK bol 1,195.Čiže môj výpočet kurzových rozdielov bude takýto?
    23,8 x1,195= 28,441
    23,8x1,263= 30,0594 k 31.12.

    Rozdiel je 1,6184 to je zisk? mám to dať normálne ako príjmy ostatné?
    Prosím poraďte ak to budem robiť druhý krát už to budem vedieť, ale teraz je to len prvý krát. DÍKY!!!!!!!!!!!!!!!

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Áno je to kurzový zisk a v peňažnom denníku to bude príjem ovplyvňujúci ZD - ostatné príjmy.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    rena79 Pozri príspevok
    Petovsan díky, ale aj tak som sa nedozvedela či má pracovníčka na DÚ pravdu. V CZ pokladni mám 23,8 CZK pričom kurz keď som menila SKK na CZK bol 1,195.Čiže môj výpočet kurzových rozdielov bude takýto?
    23,8 x1,195= 28,441
    23,8x1,263= 30,0594 k 31.12.

    Rozdiel je 1,6184 to je zisk? mám to dať normálne ako príjmy ostatné?
    Prosím poraďte ak to budem robiť druhý krát už to budem vedieť, ale teraz je to len prvý krát. DÍKY!!!!!!!!!!!!!!!
    Kurzový zisk z prepočtu valutových pokladní ku dňu uzávierky je ostatný zdaniteľný príjem, kurzová strata zase daňový výdavok (prevádzková réžia).

    leabacova je offline (nepripojený) leabacova

    leabacova
    Niekde na porade už som čítala takýto príspevok, ale teraz ako na potvoru ho nemôžem nájsť. Takže poraďte mi.

    Na bankovom účte je mínusový zostatok -1780 euro t.j. cca -58.000,- Sk
    Pri prepočte kurzom k 31.12. mi vyšlo cca -59.000,- Sk
    Rozdiel -1.000,- Sk je kurzová strata, alebo zisk?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    leabacova Pozri príspevok
    Niekde na porade už som čítala takýto príspevok, ale teraz ako na potvoru ho nemôžem nájsť. Takže poraďte mi.

    Na bankovom účte je mínusový zostatok -1780 euro t.j. cca -58.000,- Sk
    Pri prepočte kurzom k 31.12. mi vyšlo cca -59.000,- Sk
    Rozdiel -1.000,- Sk je kurzová strata, alebo zisk?
    Je to kurzová strata. Je to tvoj záväzok voči banke. Pri pôvodnom kurze si banke dlžná 58000 Sk pri novom kurze o 1000 Sk viac - teda je to tvoja strata.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.