Zavrieť

Porady

Skúšobná doba a PN-ka

Zdravím všetkých poraďákov,

mám takýto problém a potrebovala by som rýchlo vedieť aj názor iných ľudkov.
Zamestnankyňa nastúpila do zamestnania 05. 09. 2007 a skúšobná doba by jej mala trvať 3 mesiace teda do 04. 12. 2007. Ale od 03. 12. 2007 až do 29. 02. 2008 bola PN. Skúšobná doba sa jej predĺži o 2 dni (3. a 4. 12. 2007). To znamená že keď bola do 29. 02. 2008 Pn, skúšobná doba jej skončila 02. 03. 2008?????? Alebo sa mýlim. Ďakujem všetkým za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Mirka20 Pozri príspevok
    Zdravím všetkých poraďákov,

    mám takýto problém a potrebovala by som rýchlo vedieť aj názor iných ľudkov.
    Zamestnankyňa nastúpila do zamestnania 05. 09. 2007 a skúšobná doba by jej mala trvať 3 mesiace teda do 04. 12. 2007. Ale od 03. 12. 2007 až do 29. 02. 2008 bola PN. Skúšobná doba sa jej predĺži o 2 dni (3. a 4. 12. 2007). To znamená že keď bola do 29. 02. 2008 Pn, skúšobná doba jej skončila 02. 03. 2008?????? Alebo sa mýlim. Ďakujem všetkým za radu.
    o dĺžku PN sa skúšobná doba predlžuje

    § 45
    Skúšobná doba


    (1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace. Skúšobnú dobu nemožno predlžovať.

    (2) Skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca.

    (3) Skúšobná doba sa musí dohodnúť písomne, inak je neplatná.

    (4) Skúšobnú dobu nie je možné dohodnúť v prípade opätovne uzatváraných pracovných pomerov na určitú dobu.

    Mirka20 je offline (nepripojený) Mirka20

    Mirka20
    To znamená že sa jej skúšobná doba predĺži o celú dobu čo bola PN??? Nejak tomu nerozumiem

    Mirka20 je offline (nepripojený) Mirka20

    Mirka20
    Takže vlastne keď jej chýbali len 2 dni do ukončenia skúšobnej doby a bola PN dajme tomu 3 mesiace, o tieto 3 mesiace čo bola na PN sa jej skúšobná doba zasa predlžuje. Dobre to chápem. Lebo sa mi to zdá také trošku zvlaštne...

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Mirka20 Pozri príspevok
    Takže vlastne keď jej chýbali len 2 dni do ukončenia skúšobnej doby a bola PN dajme tomu 3 mesiace, o tieto 3 mesiace čo bola na PN sa jej skúšobná doba zasa predlžuje. Dobre to chápem. Lebo sa mi to zdá také trošku zvlaštne...
    Áno dobre to chápeš, čiže keď nastúpila do práce po ukončení PN tak ešte dva dni je v skúšobnej dobe

    Mirka20 je offline (nepripojený) Mirka20

    Mirka20
    Á čo v takomto prípade, keď je práce schopná od 01. 03. 2008. Tie 2 dní jej padnú na víkend (sobota a nedeľa). A keď príde do práce v pondelok 03. 03. 08 tak už v skúšobnej dobe nie je a tým pádom s ňou nemôžeme rozviazať pracovný pomer podľa § 72?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Mirka20 Pozri príspevok
    Á čo v takomto prípade, keď je práce schopná od 01. 03. 2008. Tie 2 dní jej padnú na víkend (sobota a nedeľa). A keď príde do práce v pondelok 03. 03. 08 tak už v skúšobnej dobe nie je a tým pádom s ňou nemôžeme rozviazať pracovný pomer podľa § 72?
    pracovný pomer v skúšobnej dobe môžete so zamestnancom rozviazať kedykoľvek aj počas PN

    povaha je offline (nepripojený) povaha

    som usmievavá :-) povaha
    pracovný pomer v skúšobnej dobe môžete so zamestnancom rozviazať kedykoľvek aj počas PN????? Je to niekde doslova v zákonníku práce??? Prosím oparagraf. Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    povaha Pozri príspevok
    pracovný pomer v skúšobnej dobe môžete so zamestnancom rozviazať kedykoľvek aj počas PN????? Je to niekde doslova v zákonníku práce??? Prosím oparagraf. Ďakujem
    Počas PN nemôže zamestnáv. dať zamestnancovi výpoveď- §64 ZP, kedže počas SD ide o skončenie PP v skúšobnej dobe,§ 59 odst.1 písm.d, nie o výpoveď, PP môže byť skončený aj počas PN.

    povaha je offline (nepripojený) povaha

    som usmievavá :-) povaha
    ďakujem poraďákolvi Tweetymu... a keby som vedela, že je to chlap aj pusu mu pošlem:-)). Hlavne som potrebovala paragraf...
    pekný večer

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    povaha Pozri príspevok
    ďakujem poraďákolvi Tweetymu... a keby som vedela, že je to chlap aj pusu mu pošlem:-)). Hlavne som potrebovala paragraf...
    pekný večer
    Ej veru, nie som chlap.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.