Zavrieť

Porady

lízing v euro zost. cena

Ahojte, prechádzam si lízing ale odpoveď som nenašla, tak sa obraciam na Vás. V 2005 sme prevzali nákladné auto na lízing v euro. Odpisujem časovou metódou z obstarávacej ceny , ktorú som prepočítala kurzom NBS v deň prevzatia. Výšku odpisov už nemením . Jedná sa mi ale o to, že ja k 31.12. vždy prepočítam záväzok voči lízingovke a aj zost. cenu v euro kurzom NBS a túto prepočítanú zost. cenu aj záväzok uvádzam vo výkaze o majetku a záväzkoch. Len sa chcem poradiť či je ok ak teda na karte je iná zost . cena v sk kurz. z 2005 aj odpisy a ja dám do výkazu zost cenu podľa kurzu prísl. roka 31.12.. Vďaka za každu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Ahojte neviem, či sa pýtam takú banálnu vec, alebo komplikovanú naozaj nikto nemá lízing v euro v JÚ ?

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    Džudi Pozri príspevok
    Ahojte, prechádzam si lízing ale odpoveď som nenašla, tak sa obraciam na Vás. V 2005 sme prevzali nákladné auto na lízing v euro. Odpisujem časovou metódou z obstarávacej ceny , ktorú som prepočítala kurzom NBS v deň prevzatia. Výšku odpisov už nemením . Jedná sa mi ale o to, že ja k 31.12. vždy prepočítam záväzok voči lízingovke a aj zost. cenu v euro kurzom NBS a túto prepočítanú zost. cenu aj záväzok uvádzam vo výkaze o majetku a záväzkoch. Len sa chcem poradiť či je ok ak teda na karte je iná zost . cena v sk kurz. z 2005 aj odpisy a ja dám do výkazu zost cenu podľa kurzu prísl. roka 31.12.. Vďaka za každu radu.


    Obstarávacia cena v eur sa prepočíta na Sk kurzom NBS v deň prevzatia predmetu leasingu, majetok sa zaradí v tejto hodnote v Sk. Ďalej už pracuješ len s hodnotou Sk - to zn. zostatkovú cenu majetku v eurách neeviduješ, ani neprepočítavaš.
    Naposledy upravil mandula : 05.03.08 at 10:11

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Ďakujem, veľmi pekne, ale aj tak ma trochu mýli ako potom záväzok voči lízingovke ? Tiež neprepočítavam, keď v postupoch je jasne povedané pohľadávky, záväzky , majetok prepočítať ?
    Ak si nájdeš ešte čas ďakujem .

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Vrelá vďaka za radu, takže majetok už potom v eurách neevidujem a už len pre spresnenie ani záväzok z istiny lízingovke neprepočítavam ?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Džudi Pozri príspevok
    Vrelá vďaka za radu, takže majetok už potom v eurách neevidujem a už len pre spresnenie ani záväzok z istiny lízingovke neprepočítavam ?
    Majetok eviduješ v cene, akou si si prepočítala pri zaevidovaní do majetku, ale záväzok prepočítavaš kurzom NBS k 31.12.

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Ďakujem, ďakujem !! Takto súhlasím aj ja preto som sa aj pýtala na tú zostatkovú cenu, lebo mi to nesedelo, že mám inú na karte a inú vo výkaze takže ok, a záväzok prepočítam tak ako doteraz, nakoľko mi to postupy prikazujú. Super za 2006 podám opravný výkaz na tú zost. cenu a bude to ok. Ešte raz vrelá vďaka obom.

    lízing v euro zost. cena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.