Zavrieť

Porady

zavazky k 31.12.2007

Cawte, skuste mi pomoct.
Ked si v programe urobim inventuru zavazkov k 31.12.2007 v uctovnom roku 2007, mam iny zostatok ako ked si urobim inventuru zavazkov k 31.12.2007 v uctovnom roku 2008.
Ide o to, ze v januari r. 2008 nam prisla zahranicna fa z novembra 2007, kde je danova povinnost v novembri. Robila som na to aj dodatocne k DPH.
No teraz neviem, ktoru inventuru zavazkov mam brat do uvahy, ci z uct. roku 2007 alebo 2008.
Prosim, pomozte.
Usporiadat
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Nechápem tú otázku? , ale ak si tú faktúru zapísala do záväzkov roku 2007, tak bude v záväzkoch r. 2007.
Programu by malo byť jedno v ktorom roku si nastavená, hlavné je zápis teda dátum vzniku záväzku.
0 0
ciaaa ciaaa

ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

No ja to potrebujem k vykazu o majetku a zavazkoch. Tu fakturu mam zaevidovanu v januari, teda cislo faktury je 2008.... No ta fa je z novembra.
Nie je to jedno v ktorom roku som nastavena, kedze v r. 2007 este tuto fa neevidujem.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

ciaaa Pozri príspevok
No ja to potrebujem k vykazu o majetku a zavazkoch. Tu fakturu mam zaevidovanu v januari, teda cislo faktury je 2008.... No ta fa je z novembra.
Nie je to jedno v ktorom roku som nastavena, kedze v r. 2007 este tuto fa neevidujem.
Ak ju v roku 2007 ešte neevidujete, tak potom nemôže byť ani vo výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.2007. To je môj názor.
0 0
ciaaa ciaaa

ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

Aby som to upresnila. Je to fa, kde danova povinnost je v novembri 2007 a prichod v januari 2008. Preto ju evidujeme az v r. 2008.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ja som mala taký problém niekoľkokrát a jednalo sa o dosť veľké sumy. Ber do úvahy rok 2007, to je smerodatné. Dokonca som mala aj kontrolu a vysvetlila som im to. Všetko bolo ok. Lebo program neberie dátum dodania do tlač. zostáv. Drž sa roku 2007 a tak vypíš aj výkazy.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

ciaaa Pozri príspevok
Cawte, skuste mi pomoct.
Ked si v programe urobim inventuru zavazkov k 31.12.2007 v uctovnom roku 2007, mam iny zostatok ako ked si urobim inventuru zavazkov k 31.12.2007 v uctovnom roku 2008.
Ide o to, ze v januari r. 2008 nam prisla zahranicna fa z novembra 2007, kde je danova povinnost v novembri. Robila som na to aj dodatocne k DPH.
No teraz neviem, ktoru inventuru zavazkov mam brat do uvahy, ci z uct. roku 2007 alebo 2008.
Prosim, pomozte.
Podľa môjho názoru, keď si to už dodatočne dala do DPH, tak to zaeviduj ako záväzok roku 2007, ak je datum daňovej povinnosti 11/2007, tak to tam patrí. Platiť ju môžeš aj v máji a vtedy zaeviduješ úhradu záväzku.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

ciaaa Pozri príspevok
Aby som to upresnila. Je to fa, kde danova povinnost je v novembri 2007 a prichod v januari 2008. Preto ju evidujeme az v r. 2008.
Ak tovar alebo služba bola dodaná v 11/2007 - tak je to záväzok roku 2007.
0 0
ciaaa ciaaa

ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

Tak evidovat to do zavazkov r. 2007 alebo nie? Skusala som sa aj inde radit, no odpovede su nejednotne. Jedni, ze to patri do r. 2007, ini ze nie.
A ked budem mat dalsie fa s datumom dodania z r. 2007 po 31.3, to mam zakazdym opravovat vykaz o majetku a zavazkoch?

Datum dodania je z r. 2007, ale v r. 2007 neevidujem tuto fa.

Ide o velku sumu, takze mi to naozaj nie je jedno.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

ciaaa Pozri príspevok
Tak evidovat to do zavazkov r. 2007 alebo nie? Skusala som sa aj inde radit, no odpovede su nejednotne. Jedni, ze to patri do r. 2007, ini ze nie.
A ked budem mat dalsie fa s datumom dodania z r. 2007 po 31.3, to mam zakazdym opravovat vykaz o majetku a zavazkoch?

Datum dodania je z r. 2007, ale v r. 2007 neevidujem tuto fa.

Ide o velku sumu, takze mi to naozaj nie je jedno.
To snáď nemyslíš vážne, že sú až takí lajdáci, že fa za rok 2007 pošlú kedy sa im zachce, veď aj im sa musí uzatvoriť rok či už sú FO alebo PO, ak účtujú kalendárny rok.Im by to chýbalo v pohľadávkach.
Ja rozhodne rok 2007 a vôbec by som o tom ďalej neuvažovala. Veď tá suma do zdaniteľných výdavkov sa premietne až v oku 2008.
0 0
ciaaa ciaaa

ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

No bohuzial, su aj taki ludia a my sa kvoli nim musime takto trapit

Pripominam, ze sme ju neevidovali v r. 2007. Takze mam rozdielnu inventuru zavazkov v r. 2007 ako v r. 2008. Mozem do vykazu k 31.12.2007 zahrnut fa, ktoru evidujem az v r. 2008????

Tak to zahrnut do zavazkov roku 2007 a do vykazu k 31.12.2007?? Prosim jednoznacnu odpoved, nakolko som z toho k.o.

A co ked pridu ine z roku 2007, uz ich nebudem moct zahrnut do vykazu k 31.12.2007.
0 0
ciaaa ciaaa

ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

Naozaj nevie nikto jednoznacnu odpoved??? Prosim, je to velmi naliehave. Ja som z toho uz zufala. Dakujem
0 0
ciaaa ciaaa

ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

Halooooo, tak poradite niekto????
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Prečítaj si môj príspevok 6.
0 0
ciaaa ciaaa

ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

zuhl Pozri príspevok
Ja som mala taký problém niekoľkokrát a jednalo sa o dosť veľké sumy. Ber do úvahy rok 2007, to je smerodatné. Dokonca som mala aj kontrolu a vysvetlila som im to. Všetko bolo ok. Lebo program neberie dátum dodania do tlač. zostáv. Drž sa roku 2007 a tak vypíš aj výkazy.
brat do uvahy rok 2007?? teda nezahrnat to do zavazkov roku 2007? spravne som to pochopila??
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

No eviduješ ju až v roku 2008, lebo keď do programu napíšeš dátumy z roku 2008 samozrejme sa to vo výkazoch premietne až v roku 2008 a nie v roku 2007. To že si urobila dodatočné, to je ok, ale nevšímaj si rozdiel vo výkazoch za rok 2007 a 2008, ten rozdiel tam musí byť a na DÚ to v pohode obhájiš.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Aký máš program?
0 0
ciaaa ciaaa

ciaaa je offline (nepripojený) ciaaa

Mam program od SunSoftu. Takze neevidovat v zavazkoch v r. 2007?? Dakujem velmi pekne za radu.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ak si to nahrala, že dátum dod. 2007 a dátum vyst. 2OO8, tak to máš nahraté v roku 2007(samozrejme ak ťa program pustí), ale vo výkazoch to máš až v roku 2008. Lebo keď si dávame tlačiť zostavy, tak sa tlačia od 1.1.2007 do 31.12.2007, takže ju tam mať nebudeš.
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
zuhl Pozri príspevok
No eviduješ ju až v roku 2008, lebo keď do programu napíšeš dátumy z roku 2008 samozrejme sa to vo výkazoch premietne až v roku 2008 a nie v roku 2007. To že si urobila dodatočné, to je ok, ale nevšímaj si rozdiel vo výkazoch za rok 2007 a 2008, ten rozdiel tam musí byť a na DÚ to v pohode obhájiš.
A nebolo by správne dať to v roku 2007 na 326?
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ja vlastne ani neviem či sa jedná o PÚ alebo JÚ, ja som vlastne radila za JÚ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať