Zavrieť

Porady

výdavky na zahraničnú pracovnú cestu

Ahojte poraďáci, prosím o radu
živnostník vykonával pre slovenskú firmu prácu v zahraniční pol roka, patrí mu náhrada za stravné a vreckové za každý deň ktorý bol v zahraničí ? Ja si myslím že áno podľa zákona o cestovných náhradách len sa chcem utvrdiť v tom lebo podotýkam, nemá zamestnancov a len sám vykonáva činnosť na základe živnostenského listu . Dík za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanjel je offline (nepripojený) hanjel

    som sama sebou hanjel
    ozaj nikto mi neporadí??? Viem že je na porade toho moc o zahraničných cestách,ale chcem si to len upresniť

    - živnostník / nemá zamestnancov, sám pracoval v zahraničí pre slovenskú firmu,ktorej práce aj vyfaktúroval

    - patria mu diety - stravné a vreckové zo stravného 40 % za každý deň ktorý strávil v zahraničí ? Bol tam 6 mesiacov. Prepočet urobím kurzom dňa návratu zo zahraničia ? Musí si vystaviť nejaký cestovný príkaz ? Robím v Alfe - jednoduché účtovníctvo

    Podľa zákona o dani z príjmov a o cestovných náhradách mu patrí len to chcem potvrdiť, alebo sa mýlim ? Prosím odpovedzte mi nech mu môžem rok uzatvoriť.

    smolik1 je offline (nepripojený) smolik1

    smolik1
    no ja mam tiež také prípady a patria mu diéty aj vreckové. Urob len zahraničný cestovný príkaz ale pozor diéty na konkrétny deň mu patria len vtedy ak je v zahraničí min. 8 hodín

    hanjel je offline (nepripojený) hanjel

    som sama sebou hanjel
    vďaka, v zahraničí bol celých 6 mesiacov takže stačí jeden cesťák
    za celé obdobie t.j. napíšem od - do ?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    smolik1 Pozri príspevok
    no ja mam tiež také prípady a patria mu diéty aj vreckové. Urob len zahraničný cestovný príkaz ale pozor diéty na konkrétny deň mu patria len vtedy ak je v zahraničí min. 8 hodín
    Podčiarknuté nie je pravda. Pozri si § 13 Zákona o cestovných náhradách, na ktorý odkazuje § 19 ods.2 písm.e/ Zákona o dani z príjmov.

    Aký cestovný príkaz ? Podnikateľ je na pracovnej ceste, takže spracuje vyučtovanie pracovnej cesty ....

    hanjel je offline (nepripojený) hanjel

    som sama sebou hanjel
    johanka dík aj ja si myslím že diety sú za celý deň podľa predpisu , a ešte prosím takto by mal byť prepočet ? Prosím pošli mi vyjadrenie či je to správne - nechcem urobiť chybu lebo je to prvý prípad,ktorý mám v JÚ- takže napr. bol v CZK : tak to bude vyzerať 6 mesiacov x30 dní x600 CZK + 40 % zo 600 CZK x 180 dní a to všetko prepočítam kurzom ukončenia práce v zahraničí ?

    Ešte raz dík - poraďáci ste super vždy nájdem u Vás odpoveď

    výdavky na zahraničnú pracovnú cestu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.