Zavrieť

Porady

DVP a kontrola z IBP

Dobrý deň poraďáci. prosím poraďte mi zamestnali sme istého človeka na dohodu o vykonaní práce, dohoda sa spísala deň pred nástupom do zamestnania.Prihlásila som ho do sociálky v deň nástupu lebo som nestihla skôr za čo som teraz zjazdená z IBP.ten zamestnanec mal v prvý deň práce prac.úraz. a je tu problém.Človek z inšp.práce mi tvrdí že sa dohoda nemá písať deň pred nástupom ale v deň nástupu a prihlásiť sa má deň pred nástupom tak som z toho tak trochu popletená.ja si myslím že robím správne už som mala kontrolu z IBP a presne to mi tvrdili dohoda a prac. zmluvy najneskôr deň pred nástupom sa podpisujú a vyhotovujú.prosím poradíte mi niekto?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďáci. prosím poraďte mi zamestnali sme istého človeka na dohodu o vykonaní práce, dohoda sa spísala deň pred nástupom do zamestnania.Prihlásila som ho do sociálky v deň nástupu lebo som nestihla skôr za čo som teraz zjazdená z IBP.ten zamestnanec mal v prvý deň práce prac.úraz. a je tu problém.Človek z inšp.práce mi tvrdí že sa dohoda nemá písať deň pred nástupom ale v deň nástupu a prihlásiť sa má deň pred nástupom tak som z toho tak trochu popletená.ja si myslím že robím správne už som mala kontrolu z IBP a presne to mi tvrdili dohoda a prac. zmluvy najneskôr deň pred nástupom sa podpisujú a vyhotovujú.prosím poradíte mi niekto?Ďakujem
    Ja myslím, že Zákonník práce nič také neprikazuje. Nikde nie je prikázané podpísať zmluvu v deň nástupu do práce a rovnako nie je zakázané podpísať ju deň pred nástupom do práce. Dôležitý je predsa dátum, od ktorého sa zmluva uzatvára a nie deň podpisu. Podľa mňa môže byť zmluva podpísaná aj týždeň pred nástupom do práce.
    Čo sa týka SP, tak tam je podmienka prihlásiť zamestnanca alebo deň pred nástupom do práce, alebo najneskôr v deň nástupu do práce ale pred začiatkom výkonu práce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.