Zavrieť

Porady

nezrovnalosť na účte 321-Dodávatelia

Dobrý deň,prosím Vás,ako by ste zaúčtovali-mám nezrovnalosť na účte 321-Dodávatelia,jedná sa iba o 1,60 Sk. Môžem zaúčtovať 321/648 prip.položka?
Na ktorý riadok daňového priznania táto suma správne patrí?zapíšem 2 Sk?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    erika_H Pozri príspevok
    Dobrý deň,prosím Vás,ako by ste zaúčtovali-mám nezrovnalosť na účte 321-Dodávatelia,jedná sa iba o 1,60 Sk. Môžem zaúčtovať 321/648 prip.položka?
    Na ktorý riadok daňového priznania táto suma správne patrí?zapíšem 2 Sk?
    Ďakujem
    Aj keď sa to zdá malicherná suma, snažím sa položku po položke prejsť pokiaľ chybu nenájdem. Túto možnosť /nájsť po sebe chybu/ nám práve PÚ poskytuje. Niekedy to trvá aj poldňa, ale čo už ....

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    evina Pozri príspevok
    Aj keď sa to zdá malicherná suma, snažím sa položku po položke prejsť pokiaľ chybu nenájdem. Túto možnosť /nájsť po sebe chybu/ nám práve PÚ poskytuje. Niekedy to trvá aj poldňa, ale čo už ....
    A veru niekedy sa môže stať, že to nie je len nejaká zanedbateľná chyba, ale je to kombinácia dvoch .

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Odporúčam pozrieť si tento účet v saldokonte a vtedy môžeš zistiť, či si faktúru náhodou nezapísala inak a neuhradila aj s halierovým vyrovnaním, často sa to stáva. Práve v PÚ by som tento účet nevyrovnávala cez interný doklad.

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    Mam si vytlaci saldokonto a hladat kde moze byť ten rozdiel,áno?V Omege je niečo ako saldokonto,takže skúsim.Len to bude asi trvať strašne strašne dlho Možno aj 3 dni..

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    erika_H Pozri príspevok
    Mam si vytlaci saldokonto a hladat kde moze byť ten rozdiel,áno?V Omege je niečo ako saldokonto,takže skúsim.Len to bude asi trvať strašne strašne dlho Možno aj 3 dni..
    Saldokonto Ti dá dokonalý prehľad o tom, kde vzniká rozdiel,t.j. či si niektorú faktúru preplatila alebo nezaplatila čo i len o 1 halier, resp., či nemáš náhodou niektorú faktúru 2x zaúčtovanú, resp. vôbec zaúčtovanú a pod. Dôvod, že to bude trvať dlho nemôžeme používať pre odpis, čo i len jednej SK do nákladov bezdôvodne /len v stave najvyššieho zúfalstva /. Ak Ťa to poteší - mala som 1500 faktúr na rovnakú sumu a v jednej bola chyba v úhrade. Veru hľadala som dva dni....

    nezrovnalosť na účte 321-Dodávatelia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.