Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie dane 2007 - chyba mesiac, co s tym?

Ahojte všetci !!!! Ako by malo znieť čestné prehlásenie pre takých zam. ktorí určitý čas boli bez zamestnania , ale neboli reg. na ÚP. Ďakujem
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dolu podpísaný ............................. čestne prehľasujem, že v období od .............. do .................... som nemal žiadne zdaniteľné príjmy.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
záleží aj od dôvodu na aký účel bude čestné prehlásenie slúžiť
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
smith Pozri príspevok
Dolu podpísaný ............................. čestne prehlasujem, že v období od .............. do .................... som bol dobrovoľne nezamestnaný, t.j. nebol som evidovaný na ÚPSVaR.
Smith, ak Ti neprekáža, dovolila som si použiť Tvoj príspevok.
My na úrade používame takéto čestné prehlásenia...
Ale ozaj záleží na použití príspevku
Naposledy upravil mirpo : 25.01.08 at 11:36
0 0
Olinka1 Olinka1

Olinka1 je offline (nepripojený) Olinka1

Potrebujem to na vykrytie určitého obdobia pri zúčtovaní dane z prijmu zamestnacom
0 0
Olinka1 Olinka1

Olinka1 je offline (nepripojený) Olinka1

A nemalo by byť tam ešte aj to, že nemal zdaniteľný príjem ??????
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Olinka1 Pozri príspevok
A nemalo by byť tam ešte aj to, že nemal zdaniteľný príjem ??????
Ak to potrebuješ z dôvodu príjmu, tak to tam môžeš doplniť

Dolu podpísaný ............................. čestne prehlasujem, že v období od .............. do .................... som bol dobrovoľne nezamestnaný, t.j. nebol som evidovaný na ÚPSVaR. V uvedenom období som nemal žiaden zdaniteľný príjem.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Neviem síce o čom točíte....asi som nepochopila,

ale nie je náhodou všetko potrebné na "Žiadosti o vykonanie ročného vyúčtovania dane"???
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Muška Pozri príspevok
Neviem síce o čom točíte....asi som nepochopila,

ale nie je náhodou všetko potrebné na "Žiadosti o vykonanie ročného vyúčtovania dane"???
Na žiadosti to možno je, ale dotyčný/á si asi ide robiť DP. Preto to prehlásenie.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Janka, všade píšu o zamestnancoch - a téma je Mzdové účtovníctvo.

Ale keby aj nie.....prečo potrebuje priložiť k DP takéto prehlásenie?????
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Muška Pozri príspevok
Janka, všade píšu o zamestnancoch - a téma je Mzdové účtovníctvo.

Ale keby aj nie.....prečo potrebuje priložiť k DP takéto prehlásenie?????
Máš pravdu, to som si nevšimla.
Myslím, že pre zamestnancov nič také netreba. Naozaj sú všetky potrebné údaje v žiadosti o RZD.
Ale mne sa to napr. zišlo. Idem si dávať DP a tiež som nejakých pár dní bola dobrovoľne nezamestnaná a napadlo ma, či DÚ nebude niečo také požadovať priložiť keďže tú dobu nebudem mať ničím podloženú.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

jankasm Pozri príspevok
Máš pravdu, to som si nevšimla.
Myslím, že pre zamestnancov nič také netreba. Naozaj sú všetky potrebné údaje v žiadosti o RZD.
Ale mne sa to napr. zišlo. Idem si dávať DP a tiež som nejakých pár dní bola dobrovoľne nezamestnaná a napadlo ma, či DÚ nebude niečo také požadovať priložiť keďže tú dobu nebudem mať ničím podloženú.
Janka,.....nebude.
Tvoje "čestné prehlásenie" je priznanie Tvojich príjmov v Daňovom priznaní.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Muška Pozri príspevok
Janka,.....nebude.
Tvoje "čestné prehlásenie" je priznanie Tvojich príjmov v Daňovom priznaní.
Určite? Takže môžem DP odovzdať bez toho?
OK, potom poviem ako som pochodila.
A čo sa týka obdobia MD? Myslíš, že ani k tomu mi nič netreba dokladovať?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

jankasm Pozri príspevok
Určite? Takže môžem DP odovzdať bez toho?
OK, potom poviem ako som pochodila.
A čo sa týka obdobia MD? Myslíš, že ani k tomu mi nič netreba dokladovať?
K obdobiu MD nič netreba.
Mno, idem tam, odovzdám to a je "pochodené". Odovzdávaš v podateľni a ak bude náhodou správkyňa niečo chcieť tak sa ozve.
V DP uvádzaš príjmy nie doby či si niekde bola alebo nebola.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
každá daňová kontrola/a že som ich preskákala viac ako je únosné/ odo mňa vyžadovala čestné prehlásenie ak mal niekto lufty medzi zamestnaniami...zákon ani argumenty na dotyčné dámy neplatili neplatia a platiť nikdy nebudú...preto pýtame tie sprosté čestné prehlásenia, lebo za fusakle ťahajú daňováci nás mzdové účtovníčky a nie nemtavých daňovníkov ktorí nevedia vyplniť a podpísať žiadosť...
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
muška:
Neviem síce o čom točíte
vykryť časové úseky - podložené: evidencia ÚPSVaR, čestné prehlásenie o žiadnom zdaniteľnom prijme počas nezamestnanosti ap

ale možno platí: iný kraj - iný mrav
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Baby, to ozaj nemyslíte vážne

To robíte čestné prehlásenia na vyhlásenia???? to nemyslíte vážne

Ja by som Vám to ako zamestnanec nepodpísala.

A od kontrolórky by som žiadala, aby mi to dala do zápisu.


....citácia zo Žiadosti:
I. Podľa § 38 ods. 1 zákona žiadam o vykonanie výpočtu dane z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z týchto príjmov a podľa § 38 ods. 4 zákona vyhlasujem, že som v zdaňovacom období, za ktoré žiadosť podávam, okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá zrážkou (§ 43 zákona), pri ktorých som si neuplatnil postup podľa § 43 ods. 7 zákona,
..........
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Pre brm:
a my od Teba budeme chcieť "Čestné prehlásenie", že keď sľúbiš, tak sa aj ozaj dostavíš na stretko
Ale , tak ako Tebe čestné prehlásenia od zamestnancov aj nám by bolo Tvoje Čestné prehlásenie asik na dve veci....
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ahojte všetci !!!! Ako by malo znieť čestné prehlásenie pre takých zam. ktorí určitý čas boli bez zamestnania , ale neboli reg. na ÚP. Ďakujem
<!-- google_ad_section_end -->
Baby, to ozaj nemyslíte vážne

To robíte čestné prehlásenia na vyhlásenia???? to nemyslíte vážne
v zadanej otázke sa mohli vyskytnúť dve verzie : pre RZ a pre DP FOA
ja som mala prípad DP FO A, kde som si tieto skutočnosti preverovala u správkyne
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

hanelie Pozri príspevok
v zadanej otázke sa mohli vyskytnúť dve verzie : pre RZ a pre DP FOA
....nerobí sa čestné prehlásenie ani v jednej verzii

hanelie Pozri príspevok
ja som mala prípad DP FO A, kde som si tieto skutočnosti preverovala u správkyne
...ústne???
....na papier by Ti to nedala
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

brm Pozri príspevok
každá daňová kontrola/a že som ich preskákala viac ako je únosné/ odo mňa vyžadovala čestné prehlásenie ak mal niekto lufty medzi zamestnaniami...zákon ani argumenty na dotyčné dámy neplatili neplatia a platiť nikdy nebudú...preto pýtame tie sprosté čestné prehlásenia, lebo za fusakle ťahajú daňováci nás mzdové účtovníčky a nie nemtavých daňovníkov ktorí nevedia vyplniť a podpísať žiadosť...
Je to pravda, ešte aj na školeniach nám školiteľka vždy hovorí, netreba , ale v prípade kontroly z DÚ sa bude od príslušného zamestnanca vyžadovať a samozrejme to bude musieť vybaviť mzdová účtovníčka. A keď už náhodou bude mimo tak neviem ako by sme to vybavili. A ešte sa to týka aj dokladovania príjmu manželky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať