Zavrieť

Porady

Uzávierka-nesúlad str.Aktív a Pasív

Dobrý,
pri zostavení Súvahy mi vyšiel rozdiel: Aktíva sú o 27,-- Sk väčšie ako Pasíva. Chyba vznikla pri prenose z roku 2006 do roku 2007. Môžem to opraviť ako 701/211 ? Všetko totiž sedí od poč.stavov až po koncové. Ak by som to dala na nákladový účet zníži s mi HV a nebude sedieť v Súvahe a VZaS.
Kto poradí? Sedím nad tým už mesiac.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stanislav harajda Pozri príspevok
    Dobrý,
    pri zostavení Súvahy mi vyšiel rozdiel: Aktíva sú o 27,-- Sk väčšie ako Pasíva. Chyba vznikla pri prenose z roku 2006 do roku 2007. Môžem to opraviť ako 701/211 ? Všetko totiž sedí od poč.stavov až po koncové. Ak by som to dala na nákladový účet zníži s mi HV a nebude sedieť v Súvahe a VZaS.
    Kto poradí? Sedím nad tým už mesiac.
    Ďakujem
    Takto určite nie, ak vznikla chyba pri prenose roku 2006, tak opraviť PS účtu, kde chyba vznikla.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    stanislav harajda Pozri príspevok
    Dobrý,
    pri zostavení Súvahy mi vyšiel rozdiel: Aktíva sú o 27,-- Sk väčšie ako Pasíva. Chyba vznikla pri prenose z roku 2006 do roku 2007. Môžem to opraviť ako 701/211 ? Všetko totiž sedí od poč.stavov až po koncové. Ak by som to dala na nákladový účet zníži s mi HV a nebude sedieť v Súvahe a VZaS.
    Kto poradí? Sedím nad tým už mesiac.
    Ďakujem
    Neseď ....


    § 5
    (1) Účtovná jednotka môže poveriť vedením svojho účtovníctva aj inú právnickú osobu alebo fyzickú osobu.

    § 17
    ...
    Informácie v účtovnej závierke sú spoľahlivé, ak spĺňajú požiadavky podľa § 7 ods. 1 a ak sú úplné a včasné. Úplnosť informácií v účtovnej závierke sa zabezpečuje s dodržaním významnosti a so zohľadnením nákladov na ich získanie. Informácie v účtovnej závierke sú včasné, ak spĺňajú požiadavky podľa odseku 5. ...

    Ale, samozrejme súhlasim, že PS musia sedieť. Len tam bude zdroj chyby.

    Uzávierka-nesúlad str.Aktív a Pasív

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.