Zavrieť

Porady

účtovanie dotácie

Dobrý deň, účtujem v systéme ALFA a potrebovala by som vedieť ako zaúčtovať dotáciu z úradu práce na začatie podnikania. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    ZuzanaP Pozri príspevok
    V alfe ako iný nezdaniteľný príjem....
    ??????? dotácia z ÚP je príjem ovplyvňujúci základ dane - členenie ostatné príjmy.

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    mysimis Pozri príspevok
    ??????? dotácia z ÚP je príjem ovplyvňujúci základ dane - členenie ostatné príjmy.
    áno, ale až postupne, podľa výšky čerpania

    teda...doplním, pokiaľ nejde o uplatnenie si výdavkov percentom z príjmu (paušálne výdavky) v takom prípade ide celá POZD

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    ZuzanaP Pozri príspevok
    Ale len vo výške v akej ju aj použiješ...

    napr.
    http://www.porada.sk/t70146-dotacia-z-up.html konkr. príspevok č. 6
    To mi je jasné, ale bez tejto vety to bolo dosť zavádzajúce.....

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    mysimis Pozri príspevok
    To mi je jasné, ale bez tejto vety to bolo dosť zavádzajúce.....

    jasné

    Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

    Marta3
    Dobrý deň, k téme dotácií už bolo napísané veľa, ale aj tak by som potrebovala poradiť.
    Dotácia poskytnutá v r. 2006 ku konci roka 2007 je nedočerpaná - bola čerpaná predovšetkým na platby do fondov, ale je možné ju čerpať aj na obstaranie drobného majetku.
    V r. 2006 bola v príjmoch zahrnutá len časť pripadajúca na výdavky.
    Je možné zostatok dotácie zahrnúť do príjmov r. 2007 z dôvodu, aby v r. 2008 sa mohli výdavky upatniť % ? Alebo bude nutné aj v r. 2008 viesť účtovníctvo ?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Marta3 Pozri príspevok
    Dobrý deň, k téme dotácií už bolo napísané veľa, ale aj tak by som potrebovala poradiť.
    Dotácia poskytnutá v r. 2006 ku konci roka 2007 je nedočerpaná - bola čerpaná predovšetkým na platby do fondov, ale je možné ju čerpať aj na obstaranie drobného majetku.
    V r. 2006 bola v príjmoch zahrnutá len časť pripadajúca na výdavky.
    Je možné zostatok dotácie zahrnúť do príjmov r. 2007 z dôvodu, aby v r. 2008 sa mohli výdavky upatniť % ? Alebo bude nutné aj v r. 2008 viesť účtovníctvo ?
    A ani v roku 2007 nebola dočerpaná?

    ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

    ivka22
    Príspevok som dostala v auguste 2007, použila som časť cca 10.000,- ( ako výdavky) a zostatok je stále na účte, ako to mám správne zaúčtovať?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    ivka22 Pozri príspevok
    Príspevok som dostala v auguste 2007, použila som časť cca 10.000,- ( ako výdavky) a zostatok je stále na účte, ako to mám správne zaúčtovať?

    Ja by som celú dotáciu zaúčtovala ako PNZD, výdavky ako VOZD, na konci roka by som časť dotácie zodpovedajúcu výdavkom preúčtovala do POZD.

    Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

    Marta3
    ZuzanaP Pozri príspevok
    A ani v roku 2007 nebola dočerpaná?
    Nie, nebola dočerpaná - v zmluve je čerpanie do 2 rokov, poskytnutá bola v 11/06. Teraz je už vyčerpaná/2008/, ale nepodarilo sa to v r. 2007

    Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

    Marta3
    ivka22 Pozri príspevok
    rozumiem všetkému až na to, ako časť dotácie preúčtujem do POZD na konci roka?
    cez interný doklad - príjem - iný zdaniteľný príjem /členenie napr. čerpanie dotácie/
    Naposledy upravil Marta3 : 05.03.08 at 08:32

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    ivka22 Pozri príspevok
    rozumiem všetkému až na to, ako časť dotácie preúčtujem do POZD na konci roka?
    Cez interný doklad - nepeňažnou operáciou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.