Zavrieť

Porady

r.21 a 22

nesedi mi suvaha ako asi aj inym, čo ste urobilli s riadkami 21 a 22 vo výkaze ziskov a strat.? ja som išla cez vykazy min.obd. zadal, ale aj tak mi to nesedí. neviete niekto čo s tým ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Robila si v Pohode uzávierku už za rok 2006?

    Ak áno, nemôže byť chyba, Pohoda to poprehadzovala správne.

    Kedy Ti hlásilo chybu o ktorej píšeš?

    apo

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    to bolo prebrate učto, takže som uzávierku nerobila, ale davala PS. snažila som sa dodržat stare a nove riadky, ale neviem kde bola chyba

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    V agende Účtovníctvo/Účtovná osnova sa dá prostredníctvom kontrolnej tlačovej zostavy"kontrola riadkov výkazov" overiť,či sú k jednotlivým účtom priradené riadky výkazov podľa doporučenej definície. Uvedenú zostavu získate zvolením povelu Tlačové zostavy z ponuky Súbor resp. zvolením klávesovej skratky Ctrl + T.

    V agende Účtovníctvo/Účtovná osnova si skontrolujte prostredníctvom tlačovej zostavy Obratová predvaha účty 111, 131, 349, 395, 431, 701, 702 a 710. Tieto účty by ku koncu účtovného obdobia nemali mať žiadne zostatky.

    V agende Účtovníctvo/Účtovný denník skontrolujte kontrolné tlačové zostavy
    : Kontrola účtov, Kontrola väzieb na zdrojové doklady, Doklady k zaúčtovaniu (predkontáca Neviem), Ručne zaúčtované doklady (predkontácia Ručne), Neúčtovné záznamy (predkontácia Bez). Predkontáciu „Bez – Doklad bez zaúčtovnia“ možno použiť iba u zadávania počiatočných stavov, u zálohovýh faktúr, neuhradených faktúr z minulých rokov a poprípade dopatku miez v agende Fakturácia/Ostatné záväzky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.