Zavrieť

Porady

Faktúra

Dobrý deň, prosím vás pomôžte mi niekto pri vypisovaní faktúry. Manžel vykonáva omietkárske práce, čiže fa. bude iba za služby.
Chýba mi tu niečo?

- dodávateľ : názov, adresa, ičo,dič, ič dph, banka, účet, zápis v registri - ak je živnostník má tam napísať iba č.živ.registra, alebo obe čísla ?

-objednávateľ : názov, adresa, ičo,dič, ič dph, banka, účet

- číslo faktúry - variabilný symbol,
- konštantný za služby je 0008?
- dátum vyhotovenia fa
- dátum zdaniteľného plnenia - je keď sa práce ukončili?
- dátum splatnosti
- text faktúry so sumou
- suma bez dph
- o% dph
- k úhrade
- podpis pečiatka
- nie som platca dph- fa je zároveň dodací list

- stačí ak má od objednávateľa iba objednávku, alebo treba zmluvu?
- pracuje pre neho celý rok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    vikuš Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím vás pomôžte mi niekto pri vypisovaní faktúry. Manžel vykonáva omietkárske práce, čiže fa. bude iba za služby.
    Chýba mi tu niečo?

    - dodávateľ : názov, adresa, ičo,dič, ič dph, banka, účet, zápis v registri - ak je živnostník má tam napísať iba č.živ.registra, alebo obe čísla ?

    -objednávateľ : názov, adresa, ičo,dič, ič dph, banka, účet

    - číslo faktúry - variabilný symbol,
    - konštantný za služby je 0008?
    - dátum vyhotovenia fa
    - dátum zdaniteľného plnenia - je keď sa práce ukončili?
    - dátum splatnosti
    - text faktúry so sumou
    - suma bez dph
    - o% dph
    - k úhrade
    - podpis pečiatka
    - nie som platca dph- fa je zároveň dodací list

    - stačí ak má od objednávateľa iba objednávku, alebo treba zmluvu?
    - pracuje pre neho celý rok
    Konštatný symbol pre služby je 0308. Ak nie je platiteľom DPH, ako môže mať IČ DPH?

    vikuš je offline (nepripojený) vikuš

    vikuš
    Ďakujem za konštantný symbol, IČ Dph nemá - bolo to na fa.
    Viete mi ešte poradiť so zápisom v registri - má sa tam vypísať obvodný úrad Trnava č. OŽP-H..., alebo iba, č.živ. registra?
    Zdaniteľné plnenie je deň keď sa práce ukončili?
    Stačí ak má od bojednávateľa iba objednávku na práce na celý rok, alebo treba aj zmluvu?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    [quote=vikuš;667761]Ďakujem za konštantný symbol, IČ Dph nemá - bolo to na fa.
    Viete mi ešte poradiť so zápisom v registri - má sa tam vypísať obvodný úrad Trnava č. OŽP-H..., alebo iba, č.živ. registra? číslo živn.registra
    Zdaniteľné plnenie je deň keď sa práce ukončili? Áno
    Stačí ak má od bojednávateľa iba objednávku na práce na celý rok, alebo treba aj zmluvu? Bolo by dobré keby mal na každú jednotlivú prácu samostatnú objednávku [/quote]


    Odpovede v citáte

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Keď chceš, tak si pozri FA a PPD čo som si ešte ja dávno urobil a používal. Možno sa Ti bude hodiť.
    Inak je to tak ako píše smith. Aj keď si myslím, že ani tá objednávka nie je až tak potrebná.
    Naposledy upravil Bastian : 09.12.08 at 21:41

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Bastian Pozri príspevok
    Keď chceš, tak si pozri FA a PPD čo som si ešte ja dávno urobil a používal. Možno sa Ti bude hodiť.
    Inak je to tak ako píše smith. Aj keď si myslím, že ani tá objednávka nie je až tak potrebná.
    Je lepšie ak je, aby jeho prácu náhodou nepreklasifikovali ako závislú, keď celý rok pracoval pre jedného.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.