Zavrieť

Porady

Zaradenie DHM po ukončení leasingu /LZdo 31.12.2003/

Prosím o radu - v priebehu r.2007 bol riadne ukončený leasing - leas.zmluva z r.2003. Ako zaradiť predmet leasingu do majetku po skončení leasingu /teda v akej OC/ a co s jeho odpisovaním?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Aká bola odkupná cena?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ede Pozri príspevok
    Prosím o radu - v priebehu r.2007 bol riadne ukončený leasing - leas.zmluva z r.2003. Ako zaradiť predmet leasingu do majetku po skončení leasingu /teda v akej OC/ a co s jeho odpisovaním?
    Zaradíš ho v predajnej cene po skončení lízingu. Tie boli nejako do 100.- aj s dph, takže rovno do spotreby 501.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tweety Pozri príspevok
    Zaradíš ho v predajnej cene po skončení lízingu. Tá bola nejako do 100.-, takže zaúčtuješ rovno do spotreby 501.
    Odkiaľ vieš tú cenu?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    smith Pozri príspevok
    Odkiaľ vieš tú cenu?
    Pamätám, si ešte staré lízingy. Možno to bolo aj do 1000.-, tak nejako, boli to smiešne sumy.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tweety Pozri príspevok
    Pamätám, si ešte staré lízingy.
    No ja som mal leasing na účtovanie u klienta podľa starých pravidiel kde odkupná cena bola 70 tisíc. Preto som sa pýtal na cenu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    smith Pozri príspevok
    No ja som mal leasing na účtovanie u klienta podľa starých pravidiel kde odkupná cena bola 70 tisíc. Preto som sa pýtal na cenu.
    My sme potom boli na tom lepšie.

    ede je offline (nepripojený) ede

    ede
    smith Pozri príspevok
    Aká bola odkupná cena?
    "popl.za prevod vlastn.práv k PL" bola 1200,-Sk s DPH. Som v JU...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ede Pozri príspevok
    "popl.za prevod vlastn.práv k PL" bola 1200,-Sk s DPH. Som v JU...
    Potom do prevádzkovej réžie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    smith Pozri príspevok
    Potom do prevádzkovej réžie.

    No vidíš, s tou sumou som ani veľmi neklamala.

    ede je offline (nepripojený) ede

    ede
    smith Pozri príspevok
    Potom do prevádzkovej réžie.
    o.k., ale ako ho evidujem vo vykaze majetku a zavazkov napr. k 31.12.2007? Aka je jeho uctovna zost.cena?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    smith Pozri príspevok
    Potom do prevádzkovej réžie.
    Táto odpoveď nie je celkom presná. Prečo? Lebo nevieme či si platiteľ DPH, a či je nárok na uplatnenie DPH.
    Ak išlo o osobné motorové vozidlo, tak platí, že celá suma do prevádzkovej réžie + vyytvoriť kartu auta.
    Tweety Pozri príspevok

    No vidíš, s tou sumou som ani veľmi neklamala.
    Súhlas.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ede Pozri príspevok
    o.k., ale ako ho evidujem vo vykaze majetku a zavazkov napr. k 31.12.2007? Aka je jeho uctovna zost.cena?
    Neeviduješ, nakoľko jeho zost.cena je 0,- Sk. Len v operatívnej evidencii musiš viesť.

    ede je offline (nepripojený) ede

    ede
    smith Pozri príspevok
    Neeviduješ, nakoľko jeho zost.cena je 0,- Sk. Len v operatívnej evidencii musiš viesť.
    Takze urobim len kartu majetku, so zost.cenou 0,- SK, odpisovat nemam co, vo vykaze majetku a zavazkov sa neprejavi...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.