Zavrieť

Porady

Súkromný účet

Ahojte,

poradte mi ako mám zaúčtovať keď si živnostník nezriadil podnikateľský účet a platby za vystavené fa mi prišli na jeho súkrmoný účet. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    http://www.porada.sk/t67729-sukromny-ucet.html

    Hladať, hladať a ešte raz hladať.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    kahu Pozri príspevok
    Ahojte,

    poradte mi ako mám zaúčtovať keď si živnostník nezriadil podnikateľský účet a platby za vystavené fa mi prišli na jeho súkrmoný účet. Ďakujem
    Účtovala by som súkromný účet. Nikde v zákone nie je napísané, že podnikateľ musí mať založený podnikateľský účet.

    rena79 je offline (nepripojený) rena79

    rena79
    Ja som mala ten istý problém. Daj si do vyhľadávača súkromný účet a nájdeš všetko podrobne vysvetlené!

    Ak ho používal len na úhradu Fa súhlasím s jamis!

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    smith Pozri príspevok
    http://www.porada.sk/t67729-sukromny-ucet.html

    Hladať, hladať a ešte raz hladať.

    Smith, baví ťa to ešte. Aj včera aj dnes si stále dopĺňal príspevky, že hľadať, hľadať a odkazoval si na nejakú stránku.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zuhl Pozri príspevok
    Smith, baví ťa to ešte. Aj včera aj dnes si stále dopĺňal príspevky, že hľadať, hľadať a odkazoval si na nejakú stránku.
    A je s tým problém, že vyhladávam namiesto dotazujúcich?

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Nie, si zlatý, ja som to myslela v dobrom, chcela som ťa trošku poľutovať, tak prepáč.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    To je v pohode.

    Lucka V je offline (nepripojený) Lucka V

    Lucka V
    Ináč vám poviem že už dlho tu listujem, ale mám sa problém tu zorientovať v tých otázkach a hľadaní. Takže týmto sa chcem podakovať všetkým starším poraďákom, ktorý promtne odpovedajú na tú istú dookola sa opakujúcu otázku. Vrela vďaka. Pekný deň.

    marika. je offline (nepripojený) marika.

    marika.
    Ahoj Jamis rada by som sa ťa opýtala keď mi na môj súkromný účet prišla dotácia z ÚPSVR (pri otvorení živnosti) a tento účet naďalej využívam na osobné účely ako aj pred tým. Ako zaúčtovať túto dotáciu?

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Vzhľadom k tomu, že Ti peniaze prišli na súkromný účet, riešila by som to ako príjem v hotovosti do pokladne.
    K príjmovému dokladu by som si priložila kópiu výpisu súkromného účtu.
    Tá dotácia by išla ako PNZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.