Zavrieť

Porady

Nájomné

dobry den!
chcem sa spytat, ci mozem v JU v uzavierkovych operaciach zapocitat najomne za 4Q 07, zaplatene v januari 08.
vopred dakujem!
chodec1603
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    chodec1603 Pozri príspevok
    dobry den!
    chcem sa spytat, ci mozem v JU v uzavierkovych operaciach zapocitat najomne za 4Q 07, zaplatene v januari 08.
    vopred dakujem!
    chodec1603
    Nie.

    slavuska je offline (nepripojený) slavuska

    slavuska
    a ak by to bolo opacne? ze som prijala najomne za 01/2008 uz v decembri 2007 ide mi to do prijmu v roku 2007 ako FO?

    slavuska je offline (nepripojený) slavuska

    slavuska
    slavuska Pozri príspevok
    a ak by to bolo opacne? ze som prijala najomne za 01/2008 uz v decembri 2007 ide mi to do prijmu v roku 2007 ako FO?

    posúvam

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    slavuska Pozri príspevok
    a ak by to bolo opacne? ze som prijala najomne za 01/2008 uz v decembri 2007 ide mi to do prijmu v roku 2007 ako FO?

    Ano

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    slavuska Pozri príspevok
    a ak by to bolo opacne? ze som prijala najomne za 01/2008 uz v decembri 2007 ide mi to do prijmu v roku 2007 ako FO?
    Príjem OZD v r.2007. Na rozdiel od výdavkov(§19/4*) zákon neupravuje týmto spôsobom aj príjem nájomného u príjemcu.
    * (4) Nájomné, odplaty (provízie) za sprostredkovanie, a to aj ak ide o sprostredkovanie na základe mandátnych zmlúv alebo podobných zmlúv,91) uhrádzané fyzickej osobe sa zahrnú do daňových výdavkov v zdaňovacom
    období, v ktorom boli zaplatené. Zaplatené nájomné fyzickej osobe za príslušné zdaňovacie obdobie sa uzná najviac do výšky časovo rozlíšenej sumy prislúchajúcej na zdaňovacie obdobie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.