Zavrieť

Porady

Chýbajúce čísla faktúr

Ahojte poraďáci,
stretli ste sa už s klientom, ktorý nemal chronologicky číslované faktúry?
Mám prípad 1/2007, 3/2007, a tak? Mám si tam dať svoje čísla, keď robím zoznam vydaných faktúr, lebo účtujem paušálnymi výdavkami. Poraďte. Je to robotník a faktúry im vystavuje firma pre ktorú robia a nechce to prepísať. Čo s tým??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    neviem ti celkom poradiť, či chýbajúce čísla faktúr sú ok, ale zoznam vydaných faktúr by som robila podľa čísiel faktúr, ktoré na nich skutočne figurujú...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    remenka Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    stretli ste sa už s klientom, ktorý nemal chronologicky číslované faktúry?
    Mám prípad 1/2007, 3/2007, a tak? Mám si tam dať svoje čísla, keď robím zoznam vydaných faktúr, lebo účtujem paušálnymi výdavkami. Poraďte. Je to robotník a faktúry im vystavuje firma pre ktorú robia a nechce to prepísať. Čo s tým??
    Áno môžeš to napraviť svojimi evidenčnými číslami /bude tam uvedené aj jeho číslo faktúry-teda dve kolonky/. Daňovník sa však nevyhýba riziku, že DÚ môže mať podozrenie, že nepriznal všetky faktúry /príjmy/ a dodaní... Keď on nemá záujem prepísať, nemáš na výber, ale upozorni ho na to....

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Ja keď som začínala s účtovníctvom, tak sa nám to vo firme tiež stalo a skúsenejšia účtovníčka mi poradila priložiť tam čestné prehlásenie, že faktúra s takýmto číslom nebola vystavená. Ale keď je tých chýbajúcich faktúr viac, tak neviem, či to pomôže.
    Ak už tie faktúry sú zaúčtované v inej firme, tak pánovi verím, že to nechce prepisovať, lebo by si to museli opravovať aj v tej firme.
    Možno by sa to jeho číslo faktúry mohlo považovať za číslo dodacieho a v účtovníctve dať tie čísla chronologicky.
    Možno by sa mohla pod chýbajúcim číslom faktúra vystaviť a hneď aj vystornovať, ale nie je to veľmi správne.
    Tak či tak z toho môže byť pri daňovej kontrole problém.

    remenka je offline (nepripojený) remenka

    remenka
    O.K. ďakujem. Je si toho vedomý, takže som krytá. Podľa mňa je to závažná chyba, ale čo mám robiť??? Príjemný deň!!!!

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    Ty s tým nenarobíš nič. Ty môžeš skutočne len vystaviť čestné prehlásenie o prerušení číselného radu s tým, že číslo faktúry nebolo nikdy použité. Nezabudni dať toto prehlásenie podpísať podnikateľovi.

    Chýbajúce čísla faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.