Zavrieť

Porady

Nezaplatený záväzok už neexist.firme

Ahojte.Od roku 2000 máme záväzok za prenájom skladových priestorov.Do dnešného dňa sme to nezaplatili a už teraz nie je ani komu ,lebo firma už neexistuje.Nikdy nás nevyzvali k úhrade.Dá sa to nejako zučtovať.Je to už aj premlčaná doba.Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Koreniny Macek Pozri príspevok
    Ahojte.Od roku 2000 máme záväzok za prenájom skladových priestorov.Do dnešného dňa sme to nezaplatili a už teraz nie je ani komu ,lebo firma už neexistuje.Nikdy nás nevyzvali k úhrade.Dá sa to nejako zučtovať.Je to už aj premlčaná doba.Dakujem za radu.
    321/648.

    ckv je offline (nepripojený) ckv

    ckv
    Tiez mame par takych faktur - ochota zaplatit by bola, niet komu
    (fa v rokoch 1995-1998). Ten zapis 321/648 - znamena, ze to mam
    zdanit, aby mi to netrcalo na suvahe donekonecna a je to jedno,
    v ktorom roku sa toho "zbavim"?
    A.

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Môžeš to urobiť aj v roku 2007 v DP aby ti to tam nesvietilo,
    V roku 2008 podľa novej novelizácie musíš spočítať všetky neuhradené záväzky k 31.12 2008 od splatnosti ktorých ubehlo viac ako 3 roky a musíš ich prirátať k hospodárskemu výsledku teda zdaniť.
    uctovnicka Koreniny Macek
    A ked tie fa po splatnosti po čiastkach splacame,ku koncu roka zdaníme zostatok .A ako to bude v r.2009?

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Zle som sa vyjadrila, prepáč, v roku 2008 pripočítaš v DP, v roku 2009 uhradíš , tak to čo uhradíš v roku 2009 si zase v DP odpočítaš.

    ckv je offline (nepripojený) ckv

    ckv
    1) Vdaka, chcela som vsak vediet, ci tu je nejaka povinnost, v ktorom konkretnom obdobi sa to MUSI zdanit - napr. ak to zahrniem
    do zvysenia dane v roku, ked mam stratu, nevytknu mi danovnici, ze
    to malo byt zahrnute v skorsich rokoch, ked bol HV ziskovy, lebo v stratovom roku mi to nemusi zvysit HV tak, aby sme z takejto pohladavky platili dan. Napr. ci to nie je podmienene tym, ze to malo
    byt v roku, ked sa premlcal zavazok?
    2.) Chcem si overit ten novy paragraf 17 odsek 29 a nasledne sa
    mi to "bije" s prechodnymi ustanoveniami. Ty si to myslela tak,
    ze v roku 2008 uz zahrname do dane vsetkyfaktury nesplatene 3 a viac rokov? To mi vychadza dost kruto, znie to, ze by sme mali
    zdanit i 20 rokov stare zavazky. Konkretne ten paragraf hovori, ze
    zahrnas do dane v tom roku, v ktorom uplynulo 3 roky splatnosti, teda ja si myslim, ze sa to tyka len faktur max. spatne do roku 2005. Potvrdi mi to niekto alebo vyvrati? Dakujem

    ckv je offline (nepripojený) ckv

    ckv
    Este asi hlupa otazka, ked rozmslam aj nad mojim prispevkom c.8.
    321/648 pri "zbaveni" sa neuhradeneho zavazku za roky 1995-1998
    je danovy vynos podleihajuci dani? Uz sme to robili v roku 2002 a
    danov poradca nam povedal, ze je to nedanove, kedze sa to netyka
    konkretneho roka. Vraj skor by sa malo podat opravne danove
    za roky 1995-1998, co je uz asi neaktualne. Vdaka

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    Pytala som sa v inej teme "Opravne polozky k pohladavkam
    Prosim, vedeli by ste mi poradit? Mame dobropis k DF na 9€ (300,- SK), vystaveny v aprili 2007. Firma sa zlucila a pri otazke ci to zaplatia odpovedali, ze nie. Mozem nieco s tym urobit, alebo to musim nechat 12 mesiacov a potom odpisat? Je to mala suma a v podstate je to pohladavka aj ked to mam uctovane ako "-" zavazok."
    Mozno by mi viac vyhovovalo pozerat sa na to ako zavazok a zauctovanim 321/648 sa toho zbavit.

    Nezaplatený záväzok už neexist.firme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.