Zavrieť

Porady

debet na účte

Dobrý den prajem, chcela by som sa spýtať na účtovanie poplatku alebo pokuty za debet na účte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak je to zmlvné, tak áno.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mertinkova Pozri príspevok
    to by som skôr povedala ze je to akoby pokuta za nepovolené prečerpanie
    A tá pokuta nie je uvedená v zmluve o vedení účtu?

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    Tu zmluvu o bú som nevidela je z roku 123 takže predpokladám že ju uz ani neuvidím, proste ide o firmu ktora uz ziadnu činnosť nevykonáva iba sa nedá zrušiť lebo je tam viac spoločníkov kt. sú "nezvestní" na tom výpise je pri tej mínusovej hodnote napísané ze zaúčtovanie negat. úrokov, a ja som to pochopila ako poplatok za nepovolené prečerpanie. Či správne to neviem, preto by som chcela poprosiť o radu, ľudí čo s tým majú viac skúseností, ako ja.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    mertinkova Pozri príspevok
    to by som skôr povedala ze je to akoby pokuta za nepovolené prečerpanie


    Skôr by som povedala, že o "veci" by Ťa mal informovať majiteľ účtu. Inak Ti tu nik neporadí správne.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Aha, nezvestní.....a Tebe zostalo na krku účtovníctvo ich firmy ? To celé roky sa tam hýbe iba bežný účet do debetu a to je všetko?

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    mertinkova Pozri príspevok
    Dobrý den prajem, chcela by som sa spýtať na účtovanie poplatku alebo pokuty za debet na účte.
    Úroky z nepovoleného debetu (tzv. sankčné úroky) sa účtujú na účet 562 rovnako ako ostatné bankové úroky a sú daňovým výdavkom v čase vyrubenia resp. zaúčtovania, nie až v čase úhrady, ako je to stanovené pre ostatné úroky z omeškania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.