Zavrieť

Porady

zražková daň

ahojte chcela by som poradiť ohľadom zrážkovej dane. mám zamestnancov len dohodárov a nemajú podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov. Prehľad na daňový úrad je urobený tak , že aj keď ste daň zrazili za decembrovú výplatu za rok 2007 tak sa to vykazuje v prehľade až v roku 2008 v 1Q. A ja by som chcela poradiť ako správne dohodárom vypísať potvrdenia aby si mohli uplatniť vrátenie zrazenej dane či v tých potvrdenia mám uviesť aj výplatu a daň za december 2007 keď mi to nebude sedieť s prehľadmi za rok 2007. dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    matejla Pozri príspevok
    ahojte chcela by som poradiť ohľadom zrážkovej dane. mám zamestnancov len dohodárov a nemajú podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov. Prehľad na daňový úrad je urobený tak , že aj keď ste daň zrazili za decembrovú výplatu za rok 2007 tak sa to vykazuje v prehľade až v roku 2008 v 1Q. A ja by som chcela poradiť ako správne dohodárom vypísať potvrdenia aby si mohli uplatniť vrátenie zrazenej dane či v tých potvrdenia mám uviesť aj výplatu a daň za december 2007 keď mi to nebude sedieť s prehľadmi za rok 2007. dakujem.
    Potvrdenia o zd. mzde za r. 2007 majú obsahovať príjmy, ktoré boli zúčtované v r. 2007 a vyplatené do 31.1.2008.

    matejla je offline (nepripojený) matejla

    matejla
    ahoj katka. Ja viem ale nebude mi sediet hlasenie s potvrdeniami, ktoré im vydám a v hlásení vykazujem nedoplatok, ktorý je zrazený v decembi ale vykazaný na prehľade v 1Q.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    matejla Pozri príspevok
    ahoj katka. Ja viem ale nebude mi sediet hlasenie s potvrdeniami, ktoré im vydám a v hlásení vykazujem nedoplatok, ktorý je zrazený v decembi ale vykazaný na prehľade v 1Q.


    Ak bola odmena vyplatená v 1/08 (a teda daň aj zrazená), nemôže s Ti objaviť v hlásení za 2007. Hlásenie je sumárom kvartálnych prehľadov za daný kal. rok.

    Aký nedoplatok vykazuješ zrazený v decembri?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.