Zavrieť

Porady

spoluúčasť

Dobrý deň,prosím o radu,:mám FP za opravu mot.vozidla na čiastku 15327.-,moja spoluúčasť je2000SK.+, DPH je 2447.-.,túto čiastku som uhradila,a tým znížila aj záväzok, ale čo s tým zvyškom úhrady,ako to spraviť ,aby mi v záväzkoch neostala neuhradená čiastka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanka222 Pozri príspevok
    Dobrý deň,prosím o radu,:mám FP za opravu mot.vozidla na čiastku 15327.-,moja spoluúčasť je2000SK.+, DPH je 2447.-.,túto čiastku som uhradila,a tým znížila aj záväzok, ale čo s tým zvyškom úhrady,ako to spraviť ,aby mi v záväzkoch neostala neuhradená čiastka?
    Vykryješ ju náhradou od poisťovne. Najprv je potrebné o nej účtovať cez tzv. krycí list od poisťovne.

    zuzanka222 je offline (nepripojený) zuzanka222

    zuzanka222
    Dostala som sa neskôr k počítaču,a prečítala som si odpovede na moju otázku,či sa týka spoluúčasti,tak krycí list od poisťovne som nedostala,tú čiastku som zaplatila v hotovosti,a ten pracovník si pýtal len číslo poistky,čo som mu dala ,viac nič,

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    zuzanka222 Pozri príspevok
    Dostala som sa neskôr k počítaču,a prečítala som si odpovede na moju otázku,či sa týka spoluúčasti,tak krycí list od poisťovne som nedostala,tú čiastku som zaplatila v hotovosti,a ten pracovník si pýtal len číslo poistky,čo som mu dala ,viac nič,

    Skús zavolať do poisťovne a popýtať sa....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanka222 Pozri príspevok
    Dostala som sa neskôr k počítaču,a prečítala som si odpovede na moju otázku,či sa týka spoluúčasti,tak krycí list od poisťovne som nedostala,tú čiastku som zaplatila v hotovosti,a ten pracovník si pýtal len číslo poistky,čo som mu dala ,viac nič,
    A bol vôbec spísaný protokol o škode na poisťovni?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanka222 Pozri príspevok
    No určite bol,ja mám len tieto doklady/vybavoval to majiteľ
    V každom prípade krycí list náhrady potrebuješ. Obrátila by som sa s urgenicou na Poisťovňu.

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    zuzanka222 Pozri príspevok
    Dobrý deň,prosím o radu,:mám FP za opravu mot.vozidla na čiastku 15327.-,moja spoluúčasť je2000SK.+, DPH je 2447.-.,túto čiastku som uhradila,a tým znížila aj záväzok, ale čo s tým zvyškom úhrady,ako to spraviť ,aby mi v záväzkoch neostala neuhradená čiastka?
    prijatú faktúru zaúčtovať do knihy záväzkov v sume: základ dane 12 880 Sk, dph 2 447 Sk, spolu 15 327 Sk. Uplatniť odpočet dph na vstupe 2 447 Sk.
    Zaúčtovať čiastočnú úhradu záväzku: výdavok 2 447 Sk (VOZD 0 Sk, platba dph 2 447 Sk). V knihe záväzkov znížiť hodnotu záväzku o sumu 10 880 Sk (základ dane 10 880 Sk, dph 0 Sk) - uhradila poisťovňa priamo opravárenskej firme, tu by bol potrebný ako doklad krycí list od poisťovne. Zostatok záväzku 2 000 Sk - spoluúčasť - zaúčtovať ako doplatok prijatej faktúry, VOZD 2 000 Sk, platba dph 0 Sk.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Tweety Pozri príspevok
    V každom prípade krycí list náhrady potrebuješ. Obrátila by som sa s urgenicou na Poisťovňu.

    Toto je veľmi pekný preklep, ak dovolíš Tweety, budem to slovo používať - ale tvoj copyright ti neupriem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.