Zavrieť

Porady

Peciatka na pokladnicnom doklade?

Pekny den Vam prajem. Dufam, ze otazku som zle nezaradil :)

Ked nieco nakupujem pre potreby svojho podnikania, je potrebne od predavajuceho ziadat peciatku na pokladnicny doklad? V obchodoch mi totiz semtam povedia tak, semtam onak a moja uctovnicka tvrdi, ze peciatka je povinna (na zaklade reakcie nejakej zamestnankyne danoveho uradu). Existuje nejake nariadenie alebo zakon, ktory taketo povinnosti stanovuje?

Priklad - Kupim v knihkupectve slovnik za 900 Sk. Dostanem pokladnicny doklad, mam ziadat orazenie dokladu? Ak nie, nevyhodia mi to pri pripadnej kontrole na oci?

Za odpovede dakujem!

F
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    fefkus Pozri príspevok
    Pekny den Vam prajem. Dufam, ze otazku som zle nezaradil

    Ked nieco nakupujem pre potreby svojho podnikania, je potrebne od predavajuceho ziadat peciatku na pokladnicny doklad? V obchodoch mi totiz semtam povedia tak, semtam onak a moja uctovnicka tvrdi, ze peciatka je povinna (na zaklade reakcie nejakej zamestnankyne danoveho uradu). Existuje nejake nariadenie alebo zakon, ktory taketo povinnosti stanovuje?

    Priklad - Kupim v knihkupectve slovnik za 900 Sk. Dostanem pokladnicny doklad, mam ziadat orazenie dokladu? Ak nie, nevyhodia mi to pri pripadnej kontrole na oci?

    Za odpovede dakujem!

    F
    Nie, nie je to povinné.

    fefkus je offline (nepripojený) fefkus

    fefkus
    Ospravedlnujem sa za duplicitu temy, ale prehladal som vsetko mozne na tomto fore, akurat vypracovanym otazkam som sa akosi vyhybal.. Mea culpa!

    Dakujem za reakciu.

    F

    Peciatka na pokladnicnom doklade?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.