Zavrieť

Porady

pracovná zmluva

ahojte všetci poraďáci
prihlásila som sa tu lebo potrebujem poradiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    renatka310 Pozri príspevok
    ahojte všetci poraďáci
    prihlásila som sa tu lebo potrebujem poradiť
    a..máš aj otázku?

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Určite sa opýtala na správnom mieste v správnej téme, tu sa len nahlásila ako prítomná
    Takže vitaj. Štikacie hodiny sa tu ešte nezriadili podaktorí by asi ani nemali odpichnutý odchod

    Sio je offline (nepripojený) Sio

    Sio
    Mala by som otázku? Môj brat robí v jednej firme už desať rokov, a teraz dostal novú pracovnú zmluvu so zmenami:
    druh práce, miesto výkonu práce, deň nástupu do práce,
    doba pracovného pomeru, mzdové podmienky,práva a povinnosti
    zamestnanca a zamestnávateľa.
    1 Otázka : musí podpísať novú pracovnú zmluvu po 10 rokov,
    nebolo by správne zmena PZ?
    2 Otázka : V prípade ak to podpíše, bude mať nárok napr. o rok
    na odstupné , v prípade skončenie pracovného
    pomeru?
    3. Otázka: citujem podľa PZ : Zamestnanec nie je oprávnený
    vlastným menom alebo na vlastný účet , vykonávať zárobkovú činnosť ktorá je zhodná s predmetom činnosti zamestnávateľa, aj po skončení pracovného pomeru , a to po dobu 3 rokov od jeho skončenia./ ????? Podľa ktorého zákona to môže dať podpísať zamestnávateľ, ak môže.
    Ďakujem za odpovede, bolo by to súrne.
    Naposledy upravil Sio : 14.03.08 at 19:35

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    V prvom rade nechápem, kvôli čomu sa teraz zamestnávateľ rozhodol pre zmenu dohodnutých podmienok v prac. zmluve? Zmenilo sa čosi v dohodnutých podmienkach? Tiež súhlasím , že ak áno, tak tam mala byť Dohoda o zmene pracovných podmienok.
    Ak nedošlo k žiadnym zmenám, bude dobré ,aby sa na dôvod opýtal brat kompetentných vo firme.

    Sio je offline (nepripojený) Sio

    Sio
    Nastali sa zmeny v celkovo vo firme, a z toho dôvodu od 10.2007
    už 3 zamestnanci opustili firmu. teraz jeden tiež dal výpoveď koncom marca.majiteľ by chcel viac robiť a menej plácať.
    Celkovo mal 6 zamestnancov.
    A tý ktorý opustili firmu v mynulom roku začali robiť ako SZČO v
    tom istom predmete. Aj brat má od 01.06.2008 nové miesto, ale dovtedy by chcel vydržať. Ale ak podpíše že po skončení 3 roky nebude robiť ako technik / to čo doteraz/ , nemôže???
    Podľa mňa je to nezmysel, však zamestnávateľ žiadnu dotáciu doteraz nedával zamestnancom. napr. na školenie atď.
    Príklad: maliar ktrorý robil doteraz , po skočení u zamestnávateľa nemôže 3 roky robiť ako maliar???
    Bionda ďakujem za odpoveď.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Sio Pozri príspevok
    Nastali sa zmeny v celkovo vo firme, a z toho dôvodu od 10.2007
    už 3 zamestnanci opustili firmu. teraz jeden tiež dal výpoveď koncom marca.majiteľ by chcel viac robiť a menej plácať.
    Celkovo mal 6 zamestnancov.
    A tý ktorý opustili firmu v mynulom roku začali robiť ako SZČO v
    tom istom predmete. Aj brat má od 01.06.2008 nové miesto, ale dovtedy by chcel vydržať. Ale ak podpíše že po skončení 3 roky nebude robiť ako technik / to čo doteraz/ , nemôže???
    Podľa mňa je to nezmysel, však zamestnávateľ žiadnu dotáciu doteraz nedával zamestnancom. napr. na školenie atď.
    Príklad: maliar ktrorý robil doteraz , po skočení u zamestnávateľa nemôže 3 roky robiť ako maliar???
    Bionda ďakujem za odpoveď.
    Takéto obmedzenie nemá oporu v slovenskom práve.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.