Zavrieť

Porady

predajne ceny v maloobchode a veľkoobchode

ahojte poradaci,

SZCO vedie maloobchod aj veľkoobchod. ako to je potom so zasobami tovaru a ich predajnymi cenami? mam viest oddelenie zasoby pre maloobchod a veľkoobchod ? ako to bude potom v inventarizacii a nasledne v rocnej uzavierke a vo vykazoch?

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    suvaha Pozri príspevok
    ahojte poradaci,

    SZCO vedie maloobchod aj veľkoobchod. ako to je potom so zasobami tovaru a ich predajnymi cenami? mam viest oddelenie zasoby pre maloobchod a veľkoobchod ? ako to bude potom v inventarizacii a nasledne v rocnej uzavierke a vo vykazoch?

    Vo výkaze budú všetky zásoby spolu...

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    takze v sklade zaevidujem kazdu polozku aj v maloobchodnej aj vo velkoobchodnej predajnej cene, ale aky bude vlastne konecny stav zasob?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    suvaha Pozri príspevok
    takze v sklade zaevidujem kazdu polozku aj v maloobchodnej aj vo velkoobchodnej predajnej cene, ale aky bude vlastne konecny stav zasob?

    Sklad sa vedie predsa v nákupnej cene a nie v predajnej cene.

    suvaha je offline (nepripojený) suvaha

    všetko sa len učím.. suvaha
    smith Pozri príspevok
    Sklad sa vedie predsa v nákupnej cene a nie v predajnej cene.
    to som teda tomu zas dala)

    tak ziadne maloobchodne ani velkoobchodne len znizujem pocet kusov tovaru v nakupnej cene.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    suvaha Pozri príspevok
    to som teda tomu zas dala)

    tak ziadne maloobchodne ani velkoobchodne len znizujem pocet kusov tovaru v nakupnej cene.
    Veru tak, a máš po probléme.

    KulovaM je offline (nepripojený) KulovaM

    KulovaM
    Podla mna by som zvažovala, pre akú účtovnú jednotku budem účtovať, ja by som učtovala veľkoobchod zvlášť ( medzi ostatnými odberateľmi by bol aj ten maloobchod) a maloobchodnú prevádzku zvlášť( medzi dodávateľmi by bol aj ten velkoobchod), preto aj skladovú evidenciu viesť pre jednotlivé účtovné jednotky zvlášť

    v skladovej evidencii sa evidujú nákupné ceny, a tu nie je jasné, či nákupné ceny aj pre maloobchod budú rovnaké ako pre velkoobchod
    a nakoniec, marža bude určite iná vo velkoobchode , ako v maloobchode- čo ovplyvní hospodársky výsledok, zisk

    ak by ste sa rozhodli predsa len pre jednu skladovú evidenciu, aj tak by som si robila internú skladovú evidenciu pre velkoobchod zvlášť a pre maloobchod zvlášť- prehlad pohybu stavu zásob

    predajne ceny v maloobchode a veľkoobchode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.