Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

prosím o pomoc pri paušánych výdavkoch:

Pri zadávaní śumy do danového priznania dám sumu pausálnych výdavkov spolu so zdravotný a socialny m poistením, alebo samostatno pausalne výdavky a samostatne poistenie???????????? ak mám dať samostatne poistenie, tak do ktorej časti D.priznania ho zapíšem????????????
Dakujem
Naposledy upravil Klavec : 22.03.05 at 19:11 Dôvod: dodatok k vyplneniu danového priznania
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Džek je offline (nepripojený) Džek

    Džek
    Som SZČO a zamestnávam jedného zamestnanca. Môžem si v takomto prípade uplatniť paušálne výdavky?
    Ďakujem

    IJA je offline (nepripojený) IJA

    IJA
    Ak používaš paušálne výdavky, tieto zahŕňajú všetky Tvoje výdavky, to zn. že výdavky na poistné si už uplatniť naviac nemôžeš.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    IJA
    Ak používaš paušálne výdavky, tieto zahŕňajú všetky Tvoje výdavky, to zn. že výdavky na poistné si už uplatniť naviac nemôžeš.
    Nemáš pravdu. Paušálne výdavky zahŕňajú všetky výdavky okrem poistného do SP a ZP živnostníka.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Džek
    Som SZČO a zamestnávam jedného zamestnanca. Môžem si v takomto prípade uplatniť paušálne výdavky?
    Ďakujem
    Môžeš.

    Paušálne výdavky si nemôže uplatniť len platca DPH.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ako by ste riešili nasledovný problém - SZČO v roku 2003 platil odvod do ZP z max. VZ a už nemusel. Vznikol mu preplatok takmer 50 tis.SK. So ZP má dohodu, že nebude platiť poistné v roku 2004 až do vyčerpania preplatku. To znamená, že v roku 2004 v skutočnosti neplatil, ale si odpočítaval z preplatku 40 800 SK. Uplatňuje si paušálne výdavky. Odpočítali by ste mu aj týchto 40 800 SK v poistnom?

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Evi, ja by som to asi takto riešila. Ak ten preplatok mal zahrnutý v r. 2003 vo výdavkoch, tak by som mu k tým 25% už nepripočitávala tých 40800 Sk.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zuzka
    Evi, ja by som to asi takto riešila. Ak ten preplatok mal zahrnutý v r. 2003 vo výdavkoch, tak by som mu k tým 25% už nepripočitávala tých 40800 Sk.
    Problém je ten, že aj v roku 2003 mal paušál, ale je pravda, že vtedy sa to poistné bralo v rámci paušálu, tak mu to asi nezoberiem do úvahy.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Ke to určite nespravodlivé, ale čo s tým spravíš? Poisťovne sú v tomto naozaj neszeriózne. Stačilo mu poslať list, aby neplatil, ale na to tam oni nie sú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.