Zavrieť

Porady

Danový bonus

danový bonus-zamestnanec robil 3/07,4/07,5/07 -uplatnil si DB.Potom bol na Urade práce. V 12/07začal pracovať mal mzdu 10.000,- ale neuplatnil si DB.Celkom za rok mal uhrn prijmov 29602,- Má 2 deti. Robí si sám DP.Patri mu DB za 12/07 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Nárok na daňový bonus za 12 mesiac samozrejme má ak splňa ostatné zákonom stanovené podmienky (nezaopatrenosť, spoločná domácnosť)

    Lenže nárok by mu vznikol jedine pri vyplácaní mzdy. Ak si chce uplatniť daňový bonus prostredníctvom podania DP TAK POZOR!!! NESPĹŇA PODMIENKU ROČNÉHO PRíJMU - čo je polovica minimálnej mzdy.
    Pri príjme uhŕnom za rok 2007 = 29602,-- mu nevznikne nárok na daňový bonus ani za jediný mesiac. Ak si podá daňové priznanie, bude musieť vyplatený bonus od zamestnávateľa za mesiace 3 - 5 / 2007 vrátiť.
    Odporúčala by som daňové priznanie nepodávať vôbec (keďže má taký nízky príjem, nemusí). Vtedy mu daňový bonus vyplatený mesačne od zamestnávateľa ostáva a vrátiť ho nemusí.

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    Daňový bonus za 12/2007 si už nemôže uplatniť vzhľadom na príjem za rok 2007 vo výške 29.602, Sk, o bonus vyplatený zamestnávateľom však nepríde.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    ZDENIELA Pozri príspevok
    Nárok na daňový bonus za 12 mesiac samozrejme má ak splňa ostatné zákonom stanovené podmienky (nezaopatrenosť, spoločná domácnosť)

    Lenže nárok by mu vznikol jedine pri vyplácaní mzdy. Ak si chce uplatniť daňový bonus prostredníctvom podania DP TAK POZOR!!! NESPĹŇA PODMIENKU ROČNÉHO PRíJMU - čo je polovica minimálnej mzdy.
    Pri príjme uhŕnom za rok 2007 = 29602,-- mu nevznikne nárok na daňový bonus ani za jediný mesiac. Ak si podá daňové priznanie, bude musieť vyplatený bonus od zamestnávateľa za mesiace 3 - 5 / 2007 vrátiť.
    Odporúčala by som daňové priznanie nepodávať vôbec (keďže má taký nízky príjem, nemusí). Vtedy mu daňový bonus vyplatený mesačne od zamestnávateľa ostáva a vrátiť ho nemusí.
    So zvýrazneným nesúhlasím.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Viem, že zákon hovorí, že ak zamestnávateľ zamestnancovi za neaké mesiace daňový bonus priznal a zamestnanec nesplnil ročnú podmienku príjmu na poberanie bonusu, tento zamestnávateľom vyplatený mu ostáva.
    Zisťovala som to i na daňovom úrade a tam mi tetuša vysvetlila, že ak takýto daňovník daňové priznanie podá, bude musieť vyplatený bonus vrátiť, ak ale DP nepodá, už vyplatený bonus mu zostáva.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    ZDENIELA Pozri príspevok
    Viem, že zákon hovorí, že ak zamestnávateľ zamestnancovi za neaké mesiace daňový bonus priznal a zamestnanec nesplnil ročnú podmienku príjmu na poberanie bonusu, tento zamestnávateľom vyplatený mu ostáva.
    Zisťovala som to i na daňovom úrade a tam mi tetuša vysvetlila, že ak takýto daňovník daňové priznanie podá, bude musieť vyplatený bonus vrátiť, ak ale DP nepodá, už vyplatený bonus mu zostáva.
    Par. 33 ods. 7 Zákona o dani z príjmu niečo hovorí - veľmi by ma zaujímalo, čím to "tetuška" na DU zdôvodnila.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Asi i tu platí, že všetko čo ti na daňovom úrade, či sociálke alebo na zdravotnej milé tetušky povedia treba si dať od nich podpísať ....
    Pozerala som si § 33 o daňovom bonuse a nič také tam vážne nie je. Ja som to vtedy zisťovala čiste len teoreticky ale našťastie som taký prípad nemala ...
    Veď by som tých ľudí zbytočne obrala o peniaze a štátny rozpočet obohatila o neakú tú korunku ... NO TO BY BOLA OSTUDA

    Slim je offline (nepripojený) Slim

    Slim
    Máme zamestnankyňu, ktorá bola na úrade práce do 31.mája a od 01.06. pracovala u nás. Príjem cca 68000,- a uplatňovala si daňový bonus. Môžeme jej pri ročnom zúčtovaní doplatiť daňový bonus z času, keď bola na úrade práce?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Slim Pozri príspevok
    Máme zamestnankyňu, ktorá bola na úrade práce do 31.mája a od 01.06. pracovala u nás. Príjem cca 68000,- a uplatňovala si daňový bonus. Môžeme jej pri ročnom zúčtovaní doplatiť daňový bonus z času, keď bola na úrade práce?
    Áno môžeš

    jataky je offline (nepripojený) jataky

    jataky
    jataky Pozri príspevok
    Akú výšku daňového bonusu na dve deti (teoretický nárok na celý rok pri oboch)

    je možné uplatniť, ak boli príjmy zo závislej činnosti 48201 Sk, poistne 5407 Sk, teda základ dane: 42794 Sk. Vyplatene preddavky na daň 3601 Sk a vyplateny daňový bonus u zamestnavateľa 3300 Sk?
    Prosím poraďte

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    jataky Pozri príspevok
    Prosím poraďte
    Pôvodca textu príspevku: jataky
    Akú výšku daňového bonusu na dve deti (teoretický nárok na celý rok pri oboch)

    je možné uplatniť, ak boli príjmy zo závislej činnosti 48201 Sk, poistne 5407 Sk, teda základ dane: 42794 Sk. Vyplatene preddavky na daň 3601 Sk a vyplateny daňový bonus u zamestnavateľa 3300 Sk?


    Nakoľko príjem splnil, môže si douplatňovať nevyplatený daňový bonus...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.