Zavrieť

Porady

percentuálne diety?

prosím vás, chcem sa opýtať, či sa nedajú diety o SZČO uplatniť nejakých percentom v mesiaci? Aby som sa nemusela narobiť s cesťákmi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    suzinka Pozri príspevok
    prosím vás, chcem sa opýtať, či sa nedajú diety o SZČO uplatniť nejakých percentom v mesiaci? Aby som sa nemusela narobiť s cesťákmi.
    Nie, nedá sa. Bohužiaľ sa musíš "trápiť" s cesťákmi rovnako ako s účtovníctvom (tiež sa nedajú určiť príjmy a výdaje v percentách bez účtovných dokladov).

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Chobot Pozri príspevok
    Nie, nedá sa. Bohužiaľ sa musíš "trápiť" s cesťákmi rovnako ako s účtovníctvom (tiež sa nedajú určiť príjmy a výdaje v percentách bez účtovných dokladov).
    okrem paušálnych....

    suzinka je offline (nepripojený) suzinka

    suzinka
    a už keď sa musím trápiť s cesťákmi, tak tam môžem uplatniť diety ako stravné bez toho, aby som si uplatnila cestovné? lebo dotyčná SZČO nemá doklady o cestách.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    a akým spôsobom vydokladuješ, že bol na sl. ceste (prípadne za hranicami) a že mu prináleží stravné?

    suzinka je offline (nepripojený) suzinka

    suzinka
    no však práve to neviem, že ako to zdokladujem. čiže nemôžem mu teda uplatniť diety bez cestovného?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    suzinka Pozri príspevok
    no však práve to neviem, že ako to zdokladujem. čiže nemôžem mu teda uplatniť diety bez cestovného?
    Môžeš, cestovné nie je povinná náhrada, je len jeho vecou, ako sa na SC prepravoval. Ak sa nechal niekým odviezť, tak nebude mať žiadny náklad ako cestovné, iba stravné (príp. vreckové). Treba však vypísať cesťák, kde sa uvedie, aké náklady si nárokuje.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    suzinka Pozri príspevok
    a už keď sa musím trápiť s cesťákmi, tak tam môžem uplatniť diety ako stravné bez toho, aby som si uplatnila cestovné? lebo dotyčná SZČO nemá doklady o cestách.
    Veľmi nerozumiem ako to myslíš, že dotyčná osoba nemá doklady o cestách, a chceš uplatniť stravné z týchto pracovných ciest...... V cestovnom príkaze musíš uvádzať miesto a čas začatia aj ukončenia PC ako i miesto a účel vykonania PC. Ak nebudeš účtovať cestovné, tak je vhodné vždy uviesť ako sa dotyčný do miesta výkonu pracovnej cesty bezodplatne dopravil ....

    suzinka je offline (nepripojený) suzinka

    suzinka
    Zle som sa teda vyjadrila, nemá doklad o tom ako sa tam dopravil - lístky z autobusu a niekedy sa tam nechal aj odviezť. Takže cestovné mu nemám ako zdokladovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.