Zavrieť

Porady

cestaky

Ahojte, som v tomto novacik. Manzel ma auto a chce ho odpisovat. zaplati dan to mi je jasne, ale teraz k tym cestakom.
zistim si spotrebu z TP, trebars 6,5/100km a cenu napr. 39Sk
denne prejde 120km. takze:

120x6,5:100x39=304,-
6,2x120=744+304=1048,- to je denny výdavok
Mozem mu to pocitat napr. mesacne, ze spocitam km?

Potrebujem doklad o kupe phm alebo staci cena zo slovnaftu? Dobre tomu rozumiem ze doklad je na odpis dph a kedze nie jej platca dph tak to nepotrebuje?

A este jedna otazocka, musi viest knihu jazd, alebo staci len ten cestak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mirva Pozri príspevok
    Ahojte, som v tomto novacik. Manzel ma auto a chce ho odpisovat. zaplati dan to mi je jasne, ale teraz k tym cestakom.
    zistim si spotrebu z TP, trebars 6,5/100km a cenu napr. 39Sk
    denne prejde 120km. takze:

    120x6,5:100x39=304,-
    6,2x120=744+304=1048,- to je denny výdavok
    Mozem mu to pocitat napr. mesacne, ze spocitam km?

    Potrebujem doklad o kupe phm alebo staci cena zo slovnaftu? Dobre tomu rozumiem ze doklad je na odpis dph a kedze nie jej platca dph tak to nepotrebuje?

    A este jedna otazocka, musi viest knihu jazd, alebo staci len ten cestak?
    1. Výpočet máš správny, môžeš to robiť v mesačných intervaloch.
    2. V r. 2008 je potrebný doklad o nákupe PHL, z každého tankovania ( v r.2007 nebolo treba)
    3. Stačia cesťáky.

    zhv je offline (nepripojený) zhv

    zhv
    V r. 2008 je potrebný doklad o nákupe PHL, z každého tankovania ( v r.2007 nebolo treba)

    Podľa mňa aj v roku 2007 bolo treba dokladovať

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zhv Pozri príspevok
    V r. 2008 je potrebný doklad o nákupe PHL, z každého tankovania ( v r.2007 nebolo treba)

    Podľa mňa aj v roku 2007 bolo treba dokladovať
    Keď išlo o súkromné auto nezaradené do podnikania, tak nie. Stačilo náhrady rátať z priemerných cien PHL.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    mirva Pozri príspevok
    Ahojte, som v tomto novacik. Manzel ma auto a chce ho odpisovat. zaplati dan to mi je jasne, ale teraz k tym cestakom.
    zistim si spotrebu z TP, trebars 6,5/100km a cenu napr. 39Sk
    denne prejde 120km. takze:

    120x6,5:100x39=304,-
    6,2x120=744+304=1048,- to je denny výdavok
    Mozem mu to pocitat napr. mesacne, ze spocitam km?

    Potrebujem doklad o kupe phm alebo staci cena zo slovnaftu? Dobre tomu rozumiem ze doklad je na odpis dph a kedze nie jej platca dph tak to nepotrebuje?

    A este jedna otazocka, musi viest knihu jazd, alebo staci len ten cestak?
    Odpisovať ? Odpisujeme ak je majetok (MV) v obchodnom majetku ....

    mirva je offline (nepripojený) mirva

    mirva
    zle som sa vyjadrila, chce si dat cestaky do nakladov alebo neviem ako sa to spravne povie

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    mirva Pozri príspevok
    zle som sa vyjadrila, chce si dat cestaky do nakladov alebo neviem ako sa to spravne povie
    §19 ods.2 písm.e/ Zákona o dani z príjmov.

    mirva je offline (nepripojený) mirva

    mirva
    a ako to je keby nakupoval phm v cechach dochadza do ciech. Iba prerata kurzom cenu za 1L?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mirva Pozri príspevok
    a ako to je keby nakupoval phm v cechach dochadza do ciech. Iba prerata kurzom cenu za 1L?
    Áno kurzom NBS. Pozri § 31 zákona o dani z príjmov.

    ada1602 je offline (nepripojený) ada1602

    ada1602
    Ja by som sa chcela spýtať k tejto téme, ak tankujem viackrát za mesiac dám nákupy PHM ako VNZD ,na konci mesiaca si vypočítam spotrebu podľa najazdených km a môžem počítať priemernou cenou PHM keď mám viac blokov a na každom môže byť iná suma ?

    mirva je offline (nepripojený) mirva

    mirva
    nooo tak to by aj mna zaujimalo, lebo ceny su rozne a ked to budem robit aj ja raz za mesiaac tak co s tym? poradi nam niekto

    mirva je offline (nepripojený) mirva

    mirva
    mirva Pozri príspevok
    Ahojte, som v tomto novacik. Manzel ma auto a chce ho odpisovat. zaplati dan to mi je jasne, ale teraz k tym cestakom.
    zistim si spotrebu z TP, trebars 6,5/100km a cenu napr. 39Sk
    denne prejde 120km. takze:

    120x6,5:100x39=304,-
    6,2x120=744+304=1048,- to je denny výdavok
    Mozem mu to pocitat napr. mesacne, ze spocitam km?

    Potrebujem doklad o kupe phm alebo staci cena zo slovnaftu? Dobre tomu rozumiem ze doklad je na odpis dph a kedze nie jej platca dph tak to nepotrebuje?

    A este jedna otazocka, musi viest knihu jazd, alebo staci len ten cestak?

    a este k tomuto som sa chcela opytat ze ci mozem odrazu vypocitat stravne. Jazdi do ciech a vacsinou to je nad tych 12hodin...takze k tym vydavkou ohladom auto by som dopisala aj 600czk stravne. Moze to tak byt?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mirva Pozri príspevok
    a este k tomuto som sa chcela opytat ze ci mozem odrazu vypocitat stravne. Jazdi do ciech a vacsinou to je nad tych 12hodin...takze k tym vydavkou ohladom auto by som dopisala aj 600czk stravne. Moze to tak byt?
    Áno môže.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.