Zavrieť

Porady

prepravne k tovaru

Pekny zaciatok prac.tyzna prajem ,
moja otazka : uctujeme sklad B, fkt.za medzinar. prepravu v ramci EU , ked nam vezie tovar do Sk uctujem na 518 , auditorka mi ale povedala ze to mam evidovat na 504 AE a na konci roka prepocitat nejakym vzorcom so stavom zasob co ostalo na sklade ??? Mam v tom dost chaos
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Audítorka mala pravdu. Prepravné náklady tvoria súčasť obstarávacej ceny tovaru.

    Zmrzka je offline (nepripojený) Zmrzka

    Zmrzka
    Dakujem Smith a este jedna otravna otazka , je k tomu nejaky vzorec podla coho to pocitat?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zmrzka Pozri príspevok
    Dakujem Smith a este jedna otravna otazka , je k tomu nejaky vzorec podla coho to pocitat?
    Malo by to byť v internej smernici. Ale všeobecné pravidlo na príklade:

    Tovar 100 ks po 10 EUR = 1000 EUR
    Preprava na SR 500 EUR

    Obstarávacia cena 1 kusu tovaru bude: 10 EUR + (500:100)=15 EUR

    Zmrzka je offline (nepripojený) Zmrzka

    Zmrzka
    Diky , OC vypočítať viem ale to čo mi ostane na 504 AE mám vylúčiť z nákladov spolu s tým čo mi pri inventúre k 31,12. ostalo na sklade-tomu nechapem lebo ako mam vediet , že na sklade mi ostal prave tovar ku ktorému bola ptreprava-to sa mi zda dost zvlastne, co ak mi na sklade ostal prave tovar ktory bol bez prepravy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.