Zavrieť

Porady

nový dom

dobrý den. chceme si dat postavit dom nejakej firme. Bolo mi poradené že aby sme si dali spravit ponuku na dom aspon trom firmám.chcela by som sa informovat čo budem potrebovat pri návšteve stavebnej firmy poprípade na čo by som nemala zabudnút. ešte mám jednu otázočku,neviete mi poradit či je reálne dat postavit domček prízemný napr. 3 izbovy za 1.500.000,-sk.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Siazria Pozri príspevok
    dobrý den. chceme si dat postavit dom nejakej firme. Bolo mi poradené že aby sme si dali spravit ponuku na dom aspon trom firmám.chcela by som sa informovat čo budem potrebovat pri návšteve stavebnej firmy poprípade na čo by som nemala zabudnút. ešte mám jednu otázočku,neviete mi poradit či je reálne dat postavit domček prízemný napr. 3 izbovy za 1.500.000,-sk.dakujem
    záleží na lokalite kde chceš stavať ale 1.5 milióna je dosť nereálna suma pokiaľ si dáš postaviť dom firmou.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    To by som aj ja bola rada , keby sa za tú sumu dalo postaviť .Ale pozrite aj tu diskusiu ...

    http://www.porada.sk/t74525-cena-sta...-podla-m3.html

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    S tebou musi byt radost chodit po obchodoch. Ked si ides kupit nove saty, zoberies v prvom obchode prve co Ti Cinan da? Polozila si tri otazky a jedno doporucenie na styroch riadkoch. Pustas sa do velkej akcie. Co rozumies pod pojmom postavit dom. Kazdopadne do 1.5 miliona sa to da. Len mam trocha obavu, ze na prvy pohlad sa mi nezda, ze prave TY, podla Tvojich otazok budes dost tvrda. Aj tak ti fandim. Doporucujem Ti len jedno. Daj sa do toho. Zacinaj mensimi krokmi, nenalet prvemu podvodnikovi. Bud si ista, ze ak to nebudes tvrdo kontrolovat, ta suma sa Ti velmi skoro zacne vzdalovat.

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    Na korektné spracovanie cenovej ponuky by od teba mali žiadať projekt a výkaz výmer, resp. rozpočet bez cien. Pokiaľ dáš každej firme tento jednotný podklad na cenovú ponuku, oni si len podľa jednotlivých položiek doplnia vlastné ceny.

    Jedine takto vieš objektívne posúdiť jednotlivé ponuky.

    Ak si dáš urobiť cenové ponuky len na základe projektu, tak každá firma bude mať v rozpočte niečo iné, a nebude možné medzi nimi vzájomné porovnávanie.

    kosto1 je offline (nepripojený) kosto1

    kosto1
    pozri si stránku sophiainvest tam dve varianty.
    Jedna za 1 mil.bez DPH a druhá 1,2 mil bez DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.