Zavrieť

Porady

Prerušenie a obnovenie živnosti - kde zaradiť príjem ?

Ahojte poraďáci,

prosím o radu. Živnostník - obchod.zástupca stav.sporitelne pozastavil živnosť v období od 1.8.07 - 1.2.08. V mesiaci auguste 2007 mu bola ešte vyplatená provízia z PSS. V roku 2007 si chce uplatňovať paušálne výdavky.
Čo s príjmom vyplateným po pozastavení živnosti ? Môžem ho zaradiť do príjmu zo živnosti a uplatniť si aj z neho paušálne výdavky ? Alebo oň upravujem základ dane v zmysle § 17 ? Živnosť bola obnovena do lehoty na podanie daňového priznania za rok 2007.

Ďakujem.

-------
Veronika
Naposledy upravil veronikasad : 11.03.08 at 08:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    b.breza je offline (nepripojený) b.breza

    b.breza
    Daňové priznanie podáva za rok 2007. T.j. aj príjem vyplatený v auguste 2007 zahrnie do daň. priznania.
    A ako si to chce uplatňovať výdavky? Paušálne z príjmov?
    § 17 - Pri zisťovaní základu dane sa vychádza z výsledku hospodárenia. V sústave jednoduch. účtovníctva je ním rozdiel medzi príjmami a výdavkami - vedie účtovníctvo.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    veronikasad Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,

    prosím o radu. Živnostník - obchod.zástupca stav.sporitelne pozastavil živnosť v období od 1.8.07 - 1.2.08. V mesiaci auguste 2007 mu bola ešte vyplatená provízia z PSS. V roku 2007 si chce uplatňovať paušálne výdavky.
    Čo s príjmom vyplateným po pozastavení živnosti ? Môžem ho zaradiť do príjmu zo živnosti a uplatniť si aj z neho paušálne výdavky ? Alebo oň upravujem základ dane v zmysle § 17 ? Živnosť bola obnovena do lehoty na podanie daňového priznania za rok 2007.

    Ďakujem.

    -------
    Veronika
    Kedže živnosť bola obnovená do lehoty na podanie daňového priznania nebude sa upravovať základ dane. Príjem bude príjmom zo živnosti a môže si uplatniť 40 % - paušálne výdavky + zaplatené poistné v roku 2007.

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Prosím vás o radu, keďže prvýkrát riešim pozastavenie živnosti. Prečítala som tu všetky príspevky a už som z nich zmätená, lebo ich je tu nespočetné množstvo. Môj prípad, živnosť bola pozastavená 9.1.2009 a obnovená 9.1.2010, teda do termínu na podanie DP. Teda nie je dôvod uzatvárať účtovné knihy. V čase pozastavenia živnosti však boli uhradené odvody do SP a ZP za rok 2008, teda za dobu, kedy živnosť bola živá. Je to VOZD, ale možno triviálna praktická otázka. Účtovať to ako výdavok z pokladne s dátumom, kedy to bolo skutočne uhradené, alebo cez ID s dátumom ku ktorému bola živnosť pozatavená?

    Ďakujme

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Dana7 Pozri príspevok
    Prosím vás o radu, keďže prvýkrát riešim pozastavenie živnosti. Prečítala som tu všetky príspevky a už som z nich zmätená, lebo ich je tu nespočetné množstvo. Môj prípad, živnosť bola pozastavená 9.1.2009 a obnovená 9.1.2010, teda do termínu na podanie DP. Teda nie je dôvod uzatvárať účtovné knihy. V čase pozastavenia živnosti však boli uhradené odvody do SP a ZP za rok 2008, teda za dobu, kedy živnosť bola živá. Je to VOZD, ale možno triviálna praktická otázka. Účtovať to ako výdavok z pokladne s dátumom, kedy to bolo skutočne uhradené, alebo cez ID s dátumom ku ktorému bola živnosť pozatavená?

    Ďakujme
    Prosííííííím neporadí mi niekto, nech nevyrobím nejakú haluz.
    Dík

    mirotn je offline (nepripojený) mirotn

    mirotn
    dobrý deň, nakoľko uvažujem o pozastavení žinvnosti na určitý čas, zaujíma ma ako postupovať v dvoch prípadoch:

    1, aké úpravy v daňovom priznaní vykoná daňovník, ktorý uplatňuje paušálne výdavky ak by nedošlo k obnoveniu podnikania ani do marca 2011
    2,ak obnoví živnosť napríklad v roku 2012 a vedie JÚ- pokračuje vo vedení účtovníctva ,tak že nadviaže na konečné zostatky, ktoré boli pri pozastavení živnosti napríklad v pokladni a na BÚ

    Prerušenie a obnovenie živnosti - kde zaradiť príjem ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.