Zavrieť

Porady

Da sa odpisat DM?

Chcem sa spytat,

priatel-zivnostnik 9.10.2007 kupil dlhodoby majetok ktoreho obstaravacia cena bola 32.000Sk. Zaradil ho do uzivania, no 10.12.2007 ho predal za 29.000,-Sk. Nakup som zauctovala do vydavkov neovplyvnujicich zaklad dane. Da sa ku koncu roka zauctovat odpis, pripadne nejak inak legalne znizit ZD.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    monika34 Pozri príspevok
    Chcem sa spytat,

    priatel-zivnostnik 9.10.2007 kupil dlhodoby majetok ktoreho obstaravacia cena bola 32.000Sk. Zaradil ho do uzivania, no 10.12.2007 ho predal za 29.000,-Sk. Nakup som zauctovala do vydavkov neovplyvnujicich zaklad dane. Da sa ku koncu roka zauctovat odpis, pripadne nejak inak legalne znizit ZD.
    No odpis účtovať nebudeš nakoľko k 31.12. nie je v majetku. Ale cez uzávierkové operácie ako nepeňažný pohyb zaúčtuješ do réžie celú nákupnú cenu. A samozrejme príjem z predaja zdaniť.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Nie, nedá sa odpísať, lebo nebol v majetku firmy k 31.12.2007. Prečo ho nepredal 2.1.2008.... ?
    Naposledy upravil Manual : 11.03.08 at 08:33 Dôvod: úprava

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Manual Pozri príspevok
    Nie, lebo nebol v majetku firmy k 31.12.2007. Prečo ho nepredal 2.1.2008.... ?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    monika34 Pozri príspevok
    Chcem sa spytat,

    priatel-zivnostnik 9.10.2007 kupil dlhodoby majetok ktoreho obstaravacia cena bola 32.000Sk. Zaradil ho do uzivania, no 10.12.2007 ho predal za 29.000,-Sk. Nakup som zauctovala do vydavkov neovplyvnujicich zaklad dane. Da sa ku koncu roka zauctovat odpis, pripadne nejak inak legalne znizit ZD.
    §19 Zákona o dani z príjmov
    (3) Daňovými výdavkami sú aj

    a) odpisy hmotného majetku a nehmotného majetku (§ 22 až 29),
    b) zostatková cena (§ 25 ods. 3) hmotného majetku a nehmotného majetku pri jeho vyradení predajom alebo likvidáciou alebo pomerná časť zostatkovej ceny vzťahujúca sa na predanú alebo likvidovanú časť majetku; zostatková cena likvidovaného stavebného objektu alebo jeho časti v súvislosti s výstavbou nového stavebného objektu alebo technickým zhodnotením stavby sa zahrnie do obstarávacej ceny, 1)


    ZC je 32.000 Sk .

    monika34 je offline (nepripojený) monika34

    monika34
    [QUOTE=smith;674253]No odpis účtovať nebudeš nakoľko k 31.12. nie je v majetku. Ale cez uzávierkové operácie ako nepeňažný pohyb zaúčtuješ do réžie celú nákupnú cenu. A samozrejme príjem z predaja zdaniť.[/QUO

    len pre spresnenie ci som to spravne pochopila. o tych 32.000 si zvysim reziu k 31.12. ako uzavierkova operacia a predaj, teda prijem z predaja zauctujem ako prijem podliehajuci dani? A este otazocka. Zauctujem to do stlpca ine (16)?

    vdaka za odpoved. zachranila si ma.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.