Zavrieť

Porady

Obmedzený internet

Poprosím,
čo všetko sa započítava do sťahovania ak mám obmedzený internet. Napríklad ak sa deti hrajú hry cez internet? Alebo pozeranie videí? Dá sa vlastne niekde skontrolovať koľko som z internetu stiahla, aby som sa pri vyúčtovaní netvárila asi takto

Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dusan58 je offline (nepripojený) dusan58

    dusan58
    Zaleží ako je Internet obmedzený ak iba datovo tak si treba dávať pozor koľko toho stahujeme taktiež aj pri pozerani TV,Filmou a Hrani ONLINE HIER!!!
    AK MATE INTERNET OD T-MOBILE alebo T-COM tak spotrebu dat si overite na ich stranke po registracií!!!!
    Pri t-mobile si treba opisat vyr.č. Modemu či Dátovej karty!!!
    Pri t-com sa treba prihlasit sem-t-com.sk/dialdsl/ -
    A zadame svoje prihlasovácie udaje(rovnake ako ked sa prihlasujete na INTERNET)!!!

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    ZDENIELA Pozri príspevok
    Poprosím,
    čo všetko sa započítava do sťahovania ak mám obmedzený internet. Napríklad ak sa deti hrajú hry cez internet? Alebo pozeranie videí? Dá sa vlastne niekde skontrolovať koľko som z internetu stiahla, aby som sa pri vyúčtovaní netvárila asi takto

    Ďakujem pekne
    Čo všetko ? VŠETKO, čo ti "pretečie" cez kábel, ktorým si pripojená do internetu.

    Napr. aj aktualizácia antivírového programu alebo aktializácie Windowsov. Alebo telefonovanie cez Skype a sťahovanie e-mailov.

    Čisto teoreticky by sa mohlo stať, že ak by si mala limit na internete 500 MB, tak by si ho prekročila aj bez toho, aby si surfovala na internete - stačí, aby Microsoft vydal nejaký rozsiahly aktualizačný balík, a ty máš nastavené automatické aktualizácie.

    adrive je offline (nepripojený) adrive

    adrive
    No hranie flashových hier ťahá dáta, ale neviem reálne koľko ich môže byť.

    K meraniu prenesených dát isto existujú nejaké softwéry, za tvrdej éry dial-upu som používal český Connection Meter, ktorý vedel počítať aj objem prenesených dát - conmet.cz

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    bolo by dobre vediet konkretne aky inernet to mas, ak sa ti da, tak napis link, bez toho sa neda velmi odpovedat.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Je to internet od slovanetu s nasledovnými podmienkami:

    Super Internet Doma:

    Vlastnosti

    • rýchlosť 1536/256 kbit/s (download/upload)
    • 2 GB predplatených dát
    • neobmedzené prenášanie dát počas víkendov a sviatkov
    • možnosť výhodne telefonovať cez internet
    • koncové zariadenia za akciovú cenu
    • e-mailová schránka, antivírusový program, antispam a odpovedač zadarmo

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Ešte poprosím, keď ste takí znalí (lebo ja som z toho úplne mimo) a hlavne ochotní pomôcť:
    V podmienkach je uvedené že
    - neobmedzené prenášanie dát počas víkendov a sviatkov - a to znamená, že v týchto dňoch môžem sťahovať čokoľvek a v akomkoľvek množstve bezplatne???
    Ďakujem pekne

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    A čo potom ďalej, keď mám internet od t-comu, išla som na tú stránku, prihlásila úspešne, ale ďalej som nevedela, čo spraviť a hlavne kde hľadať tú spotrebu. Poradíte aj mne?
    dusan58 Pozri príspevok
    Zaleží ako je Internet obmedzený ak iba datovo tak si treba dávať pozor koľko toho stahujeme taktiež aj pri pozerani TV,Filmou a Hrani ONLINE HIER!!!
    AK MATE INTERNET OD T-MOBILE alebo T-COM tak spotrebu dat si overite na ich stranke po registracií!!!!
    Pri t-mobile si treba opisat vyr.č. Modemu či Dátovej karty!!!
    Pri t-com sa treba prihlasit sem-t-com.sk/dialdsl/ -
    A zadame svoje prihlasovácie udaje(rovnake ako ked sa prihlasujete na INTERNET)!!!

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    ZDENIELA Pozri príspevok
    Ešte poprosím, keď ste takí znalí (lebo ja som z toho úplne mimo) a hlavne ochotní pomôcť:
    V podmienkach je uvedené že
    - neobmedzené prenášanie dát počas víkendov a sviatkov - a to znamená, že v týchto dňoch môžem sťahovať čokoľvek a v akomkoľvek množstve bezplatne???
    Ďakujem pekne
    To znamena, ze sobota, nedela + sviatok od 00:00 do 24:00 mas zadarmo (prenesene data sa nezapocitaju do tvojho mesacneho limitu).

    Mozem sa spytat, kolko platis za ten program? (Super internet doma)
    Naposledy upravil luigi72 : 12.03.08 at 09:04

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    luigi72 Pozri príspevok
    To znamena, ze sobota, nedela + sviatok od 00:00 do 24:00 mas zadarmo (prenesene data sa nezapocitaju do tvojho mesacneho limitu).

    Mozem sa spytat, kolko platis za ten program? (Super internet doma)
    Zriadenie bolo za 1,-- Sk a platba za internet je neakých 333,-- mesačne s DPH - všetko ale s viazanosťou na 18 mesiacov.
    Len za modem bola platba neakých Sk 800,--.
    Dobra cena mesacne aj zriadenie...skoda ze do nasich končatín to ešte nedošlo... iba drahý t-mobile... :S

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Dr.Stevko Pozri príspevok
    Dobra cena mesacne aj zriadenie...skoda ze do nasich končatín to ešte nedošlo... iba drahý t-mobile... :S
    ... končín ...

    vyr skalny je offline (nepripojený) vyr skalny

    vyr skalny
    Na meranie spotreby je vyborny Connection meter, ciselne aj graficky znazornuje vsetko potrebne - cas pripojenia, cenu, mnozstvo dat, rychlost down/up, kolko dat ostava do konca fakturacneho obdobia atd. Ma mnozstvo nastaveni takze sa da prisposobit kazdemu poskytovatelovi, napr. ze nebude ratat data cez vikendy a sviatky atd. Naozaj uzitocny program a je v slovencine.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    vyr skalny Pozri príspevok
    Na meranie spotreby je vyborny Connection meter, ciselne aj graficky znazornuje vsetko potrebne - cas pripojenia, cenu, mnozstvo dat, rychlost down/up, kolko dat ostava do konca fakturacneho obdobia atd. Ma mnozstvo nastaveni takze sa da prisposobit kazdemu poskytovatelovi, napr. ze nebude ratat data cez vikendy a sviatky atd. Naozaj uzitocny program a je v slovencine.
    NO SUPER
    A kde sa dá takéto čosi zohnať a hlavne koľko to stojí?

    Wotan je offline (nepripojený) Wotan

    Wotan
    Connection meter pouzivam uz dlhe roky, a tych 200-250Sk rocne nie je vela. Program sleduje vase pripojenie, zabranuje podvodnym pripojeniam, zneuzitiu vasho pocitaca spamermi, a co je najdolezitejsie sleduje prijem a upload dat, upozorni ak ste prekrocili limit - ak to nastavite, dalej automaticky koriguje prenesene data s vasim poskytovatelom, takze presne budete vzdy vediet, kolko dat mate prenesenych. Je pre vsetky typy pripojenia!!! Aj DSL, aj Wifi, proste vsetko... A je aj pekne po slovensky. A obsahuje este velmi velke mnozstvo dolezitych funkcii - pozrite na ich stranke www.conmet.cz

    rooobert.j je offline (nepripojený) rooobert.j

    rooobert.j
    Existujú rôzne programy, ktoré počítajú, koľko dát stiahneš a odošleš. Skús sa pohrabať trochu na stahuj.cz / kategória internet a sítě / měření připojení
    Hodil by som aj odkaz, ale píše mi, že url môžem posielať až keď budem mať viac ako 15 príspevkov :-)

    rakerian je offline (nepripojený) rakerian

    rakerian
    Vrátim sa k pôvodnej téme tohto príspevku, (čo všetko sa započítava do sťahovaných dát ), konkrétne k harniu flashových hier.

    Je jedno či takúto hru hráte 5 minút alebo hodinu. Hra vo flashi je vyrobená ako jeden súbor, ktorý sa pri načítaní stránky natiahne do cache pamäte a neťahá sa ďalej z internetu. Ak však naďalej surfujte po stránkach kde sú flash hry, tak to samozrejme naďalej ťahá dáta, ktoré sa započítavajú do objemu.
    Dá sa s tým tak trochu vybabrať a to tým spôsobom, že pokiaľ si otvoríte stránku s flash hrou, ktorá sa natiahne týmto do cache, máte tú hru v podstate v PC a nepotrebujete už ďalej byť pripojení k internetu. Ten, kto sa trochu vyzná v PC a ukladaní súborov na disku vie, že cache pamäť, teda dočasné ukladanie súborov je v adresári Temporary Interent Files, v ktorom sa dá cez jednoduché vyhľadávanie v napr. v Total commanderi nájsť súbor s flash hrou, ktorú potom stačí spustiť.

    Ešte by som chcel upozorniť aj na to, že stačí ak sa modemom alebo hoci aj tým, že ste pripojený na nejaký router, pripojíte k internetu, tak nemusíte ani len otvoriť žiadnu stránku a aj tak váš počítač vykonáva komunikáciu so sieťou a aj to sa započítava do prenosu dát. Je to síce len "smiešnych" pár kB, ale za mesiac sa nazbiera aj pár MB...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.