Zavrieť

Porady

Vratka nezuctovaneho poistneho

Potrebovala by som pomoc pri zauctovanie predpisu vratky poistneho z Poistovne.
Za auto sme poistovni zaplatili 100,- poistné. Predpis 568/379 (úhrada 379/221)
Auto sme predali a zauctujem predpis nespotrebovaného poistného ako ???
Zamotavam sa v tom, lebo ma obmedzuje SW a chcem to mat spravne v Súvahe. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Iva1 Pozri príspevok
    Potrebovala by som pomoc pri zauctovanie predpisu vratky poistneho z Poistovne.
    Za auto sme poistovni zaplatili 100,- poistné. Predpis 568/379 (úhrada 379/221)
    Auto sme predali a zauctujem predpis nespotrebovaného poistného ako ???
    Zamotavam sa v tom, lebo ma obmedzuje SW a chcem to mat spravne v Súvahe. Ďakujem.
    Len tak na okraj, zo 100.- ste mali ešte nespotrebované poistné? ALe ináč predpis: - 568/-379. vrátenie 221/379.

    Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

    Iva1
    Dakujem velmi pekne, takto som to urobila. 100,- urcite nie, to ma len tak napadlo, ako priklad. Ale potesi v tychto, pre mna tazkych uzavierkovych dnoch :-)

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Iva1 Pozri príspevok
    Potrebovala by som pomoc pri zauctovanie predpisu vratky poistneho z Poistovne.
    Za auto sme poistovni zaplatili 100,- poistné. Predpis 568/379 (úhrada 379/221)
    Auto sme predali a zauctujem predpis nespotrebovaného poistného ako ???
    Zamotavam sa v tom, lebo ma obmedzuje SW a chcem to mat spravne v Súvahe. Ďakujem.
    Jednoduchá úvaha takto /aj ja to takto robím v priebehu roka/.

    Iné riešenie by bolo v tom prípade, ak predpis na vrátku je napr. v r.2007 a vrátka na účet 379 príde až v roku 2008. V tom prípade by účet 379 - účet pasívny - mohol vykazovať zostatok ku koncu roka 2007 ako účet aktívny a v súvahe by sa správal so znamienkom mínus. /čo by bolo nesprávne/
    Tu by bolo vhodnejšie zúčtovať nárok od poisťovne ako pohľadávku na účte 378 a mala by vstupovať v súvahe do AKTíV.
    Naposledy upravil azla : 11.03.08 at 09:25 Dôvod: preklep

    Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

    Iva1
    Ano, o toto mi islo. Lebo 379 som sice pekne vedela zuctovat v priebehu roka. Ale dve vratky mi zostali visiet do 01/08 a ked som sa pozrela na zostatky uctov mala som (a zatial este stale mam) aktivny zostatok na 379.

    Vratka nezuctovaneho poistneho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.