Zavrieť

Porady

Jednoduché účtovníctvo

Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

ahojte,
účtujem v jednoduchom účtovníctve a som začiatočník tak sa radšej pýtam.
Som kaderníčka a nakupujem si materiál ako su farby, laky, tužidla a pod. a takisto aj režijný materiál do kaderníctva. Ten režijný to je jasne, ale čo sa týka materialu môžem to normalne ako vydavok za materiál učtovať? Do režije davam čistiace, metlu, noviny do čakarne, lekarničku a ine veci ktoré nakupim.
Usporiadat
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Áno môžeš.
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

ďakujem !!!!!!!!!!
a ešte taká vec, čo mam bankoví učet odchadza mi odtial inkasom elektrika a vložila som tam neakú časť z tržby za predošle dni, ale ako tržbu to už mam učtovane ako to teraz vložim na bankovi učet v alfe, ako osobný vklad podnikatela alebo iný nezdanitelný prijem.
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

cez priebežnu položku - vklad na BÚ
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ako os. vklad podn.
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

Prečo ako os. vklad, keď tu tržbu prijala do pokladne a z pokladne vloží na BÚ aby jej odchádzali platby na inkaso
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Jasné, sorry, chvíľu som sa zamyslela a RP som nebrala ako normálnu. Máš pravdu, priebežná položka.
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

ďakujem..!!!!!
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

ešte sa spýtam,
na konci mesiaca čo su uroky na bankovom účte (tzv. bilancia učtu) učtujem v alfe ako iný zdanitelný alebo nezdanitelný príjem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mey Pozri príspevok
ešte sa spýtam,
na konci mesiaca čo su uroky na bankovom účte (tzv. bilancia učtu) učtujem v alfe ako iný zdanitelný alebo nezdanitelný príjem
Iný zdaniteľný príjem .
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

ďakujem !!!!!
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

ďakujem..!!!!!
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

ak chcem zaučtovať osobný vyber podnikatela , dufam že to je možné a ak ano aku položku použijem v alfe?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mey Pozri príspevok
ak chcem zaučtovať osobný vyber podnikatela , dufam že to je možné a ak ano aku položku použijem v alfe?

Ak vyberá z BÚ priamo pre osobnú spotrebu , tak účtujete na základe bankového výpisu ako výdaj banka - kód 33 VNZD - iný /členenie osobná spotreba/

Ak vyberáte do pokladne z bežného účtu , účtujete cez priebežné položky .
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

na osobnú spotrebu podnikatela je neaký limit alebo ako často to môže byť používane a v akých sumách?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mey Pozri príspevok
na osobnú spotrebu podnikatela je neaký limit alebo ako často to môže byť používane a v akých sumách?
Limit k osobnej spotrebe pre SZČO stanovený nie je .
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

ešte sa spýtam ak mám fakturu vystavenú v decembri a zaplatím ju v januári napr. elektrika a mobil, ako sa to účtuje, oboje platím v hotovosti z pokladne
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mey Pozri príspevok
ešte sa spýtam ak mám fakturu vystavenú v decembri a zaplatím ju v januári napr. elektrika a mobil, ako sa to účtuje, oboje platím v hotovosti z pokladne

Pokiaľ sú faktúry vystavené v súvislosti s podnikaním , a tieto došlé FA budú uhradené v januári v roku 2008 , tak Vašim výdavkom ovplyvňujúcim základ dane sa stanú v rovnakom roku, ako boli skutočne zaplatené .Vo Vašom prípade to je rok 2008.

V roku 2007 ich zaúčtujete do Knihy záväzkov a budú vstupovať do Výkazu o majetku a záväzkoch k 31.12.2007 .
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

a ešte mam otazku
už som dokončila rok, mam tam vlastný vklad do podnikania + výdavky a malý príjem a
odpočítateľné výdavky od základu dane mi vyšli -24002,90
môžem to tak mať alebo mam s tym niečo robiť.
prosíííííííííím poradte,
ďakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mey Pozri príspevok
a ešte mam otazku
už som dokončila rok, mam tam vlastný vklad do podnikania + výdavky a malý príjem a
odpočítateľné výdavky od základu dane mi vyšli -24002,90
môžem to tak mať alebo mam s tym niečo robiť.
prosíííííííííím poradte,
ďakujem
Nerozumiem dosť otázke .Mám chápať že Vám vyšla strata ?
0 0
Mey Mey

Mey je offline (nepripojený) Mey

ano strata
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať