Zavrieť

Porady

Zaevidovanie došlej faktúry.

Ak evidujem došlé fa podľa dátumu prijatia /fyz. do ruky/, podľa akého dátumu uplatňujem dph, dodania alebo prijatia. Predkontujú sa aj odosl. fa?
Ak napr. zabudnem nejakú fa zaevidovať, kde ju mám potom upratať, nevadí že nepôjde do poradia? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Libusa je offline (nepripojený) Libusa

    Libusa
    ingah Pozri príspevok
    Ak evidujem došlé fa podľa dátumu prijatia /fyz. do ruky/, podľa akého dátumu uplatňujem dph, dodania alebo prijatia. Predkontujú sa aj odosl. fa?
    Ak napr. zabudnem nejakú fa zaevidovať, kde ju mám potom upratať, nevadí že nepôjde do poradia? ďakujem
    -ak máte faktúru k dispozícii do termínu kedy uzatvoríte DP DPH podľa dátumu dodania. Uplatniť DPH môžete aj v období bezprostredne nasledujúcom.
    Odoslané faktúry 311/6xx, 311/343A
    Ak zabudnete faktúru zaevidovať dáte ju do poradia a rozhodnete či nie je potrebné podať dodatočné DPH čo závisí od toho ktorého obdobia sa faktúra týka , teda či je to faktúra aktuálneho mesiaca, alebo napríklad spred 2 mesiacov. Zabudnutá faktúra z predchádzajúceho roka môže ovplyvniť aj daň z príjmov.

    Libusa je offline (nepripojený) Libusa

    Libusa
    ingah Pozri príspevok
    evidovala som podľa dát. dod., nevadí že to zmením podľa prijatia?
    Možno som to nepochopila v predchádzajúcej otázke ste písala, že evidujete faktúry podľa dátumu prijatia faktúry

    Zaevidovanie došlej faktúry.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.