Zavrieť

Porady

Uroky

Prosim, viete mi poradit - uctovanie urokov:
debetné úroky na kontokorentnom účte 562/221
úrok v leasingovej zmluve 562/474
z hlľadiska dane z príjmov, daňové-nedaňové

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Iva1 Pozri príspevok
    Prosim, viete mi poradit - uctovanie urokov:
    debetné úroky na kontokorentnom účte 562/221
    úrok v leasingovej zmluve 562/474
    z hlľadiska dane z príjmov, daňové-nedaňové

    Ďakujem
    Účtovanie máš správne, na vylúčenie z daňových výdavkov z toho čo je tu uvedené nevidím dôvod. Nedaňovým výdavkom by boli ak by sa nevzťahovali k obdobiu v ktorom sú učtované /napr./

    Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

    Iva1
    Ďakujem aj za rýchlosť, mám to v daňových, ale teraz spochybňujem už všetko čo som počas roka si už riešila. Dík

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sú úroky zo splátkového kalendára za splátky dlžného poistného zaplatené sociálnej poisťovni daňovým výdavkom a či je správne účtovanie na 562. Ďakujem za rýchlu odpoveď

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    petra:-) Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sú úroky zo splátkového kalendára za splátky dlžného poistného zaplatené sociálnej poisťovni daňovým výdavkom a či je správne účtovanie na 562. Ďakujem za rýchlu odpoveď
    Nie. Nie je to zmluvný úrok, ale zo zákona sankčný, teda pokuta.

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    Dobrý večer,prosím Vás,ako by ste zaúčtovali sankčný úrok-určil daňový úrad za neskoré zaplatenie dane z nehnuteľnosti spoločnosti s ručením obmedzeným?účet 544? Ďakujem

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    erika_H Pozri príspevok
    Dobrý večer,prosím Vás,ako by ste zaúčtovali sankčný úrok-určil daňový úrad za neskoré zaplatenie dane z nehnuteľnosti spoločnosti s ručením obmedzeným?účet 544? Ďakujem
    posúvam

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    erika_H Pozri príspevok
    Dobrý večer,prosím Vás,ako by ste zaúčtovali sankčný úrok-určil daňový úrad za neskoré zaplatenie dane z nehnuteľnosti spoločnosti s ručením obmedzeným?účet 544? Ďakujem
    Ako v mojom predchádzajúcom príspevku. Je to pokuta, daňovo neuznateľná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.