Zavrieť

Porady

mzda pre zamestnanca

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, manžel zamestnáva predavačku na 3 hodiny denne. Má s ňou uzatvorenú pracovnu zmluvu s hodinovou sadzbou, z ktorej potom odvádza odvody do poisťovní. Dopočula som sa, že vraj jej má vyplácať aj percento z tržieb, je to pravda
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    verkoj Pozri príspevok
    Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, manžel zamestnáva predavačku na 3 hodiny denne. Má s ňou uzatvorenú pracovnu zmluvu s hodinovou sadzbou, z ktorej potom odvádza odvody do poisťovní. Dopočula som sa, že vraj jej má vyplácať aj percento z tržieb, je to pravda
    Ďakujem


    Smiem sa spýtať, odkiaľ toto dopočutie? Bolo podporené niektorým §-om?

    verkoj je offline (nepripojený) verkoj

    verkoj
    V žiadnom paragrafe som sa o tom nedočítala, ale keď manželovi učto robila iná učtovníčka, tak mu vyslovene nariadila, že má vyplácať percento z tržieb, a aj vyplácal, ale to bolo cca pred 5 rokmi. Potom predavačku nemal až teraz, preto sa o to zaujímam. Je to asi blbosť, však
    Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    verkoj Pozri príspevok
    V žiadnom paragrafe som sa o tom nedočítala, ale keď manželovi učto robila iná učtovníčka, tak mu vyslovene nariadila, že má vyplácať percento z tržieb, a aj vyplácal, ale to bolo cca pred 5 rokmi. Potom predavačku nemal až teraz, preto sa o to zaujímam. Je to asi blbosť, však
    Ďakujem
    A aká veľká, alebo tá bývalá účtovníčka bola až príliš chytrá?

    verkoj je offline (nepripojený) verkoj

    verkoj
    Bola to taká stará raketa, asi závidela, ale to som už odbehla od témy. Ešte raz díky, pekný večer

    SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

    SlavkaS
    Percento z tržieb má byť pre zamestnancov motivačné a má spôsobiť u zamestnancov zvýšenú zainteresovanosť - je pohyblivou zložkou.

    Jeho vyplacanie nie je dané zákonom.
    U Vás je dôležité aby ste dodržali minimálne mzdové nároky, predpokladám, že predavačka má aj hmotnú zodpovednosť. Takže stupeň náročnosti práce 2 v tom prípade je koeficient min. mzdy 1,2, ale to je už mimo otázku.
    mna by k tejto téme zaujímalo či môže byť odmeňovanie zamestananca formulované len v % z tržby? Ďakujem za odpoveĎ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.