Zavrieť

Porady

Záväzok r.2006 - splatnosť r.2007

Ahojte PORAĎÁCI ,

mám takýto problém: klientovi účtovníčka v roku 2006 neuviedla do záväzkov faktúru (telefón) - čiže aj vo výkaze MaZ mal v riadku záväzky = 0 !
Čo môžem v takomto prípade robiť - nebude problém, keď v roku 2007 mu uvediem do záväzkov túto faktúru - splatnosť bola niekedy okolo 15.jan.2007 (aj keď dátum vystavenia je 28.12.2006) alebo by ste toto tam radšej do záväzkov - a teda ani do výdavkov nedávali???

Taktiež by som sa chcel informovať, či je v poriadku, keď nemal záväzky evidované ani voči SP & ZP - nakoľko mu tieto evidovala vždy k 01. v mesiaci - preto za 12/2006 nemá v záväzkoch, keďže je to evidované až v roku 2007 - 01.01.2007 - splatnosť 08.01.2007 (odvody 12/2006)...

ĎAKUJEM za rady / pomoc...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    Ak máš na mysli to,či to dáš do výkazu MaZ ako počiatočný stav záväzkov r.06, tak ja by som to tam neuvádzala.Opísala by som stavy,aké som ako počiatočné dostala.

    manager22 je offline (nepripojený) manager22

    manager22
    Niuška Pozri príspevok
    Ak máš na mysli to,či to dáš do výkazu MaZ ako počiatočný stav záväzkov r.06, tak ja by som to tam neuvádzala.Opísala by som stavy,aké som ako počiatočné dostala.
    Ahoj Niuška, nie, nemyslel so toto... Ale to, či to dať do evidencie záväzkov v roku 2007 a tiež potom do výdavkov - KEĎŽE TO V ROKU 2006 NEBOLO UVEDENÉ V ZÁVäZKOCH - či potom nebude problém...

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    manager22 Pozri príspevok
    Ahojte PORAĎÁCI ,

    mám takýto problém: klientovi účtovníčka v roku 2006 neuviedla do záväzkov faktúru (telefón) - čiže aj vo výkaze MaZ mal v riadku záväzky = 0 !
    Čo môžem v takomto prípade robiť - nebude problém, keď v roku 2007 mu uvediem do záväzkov túto faktúru - splatnosť bola niekedy okolo 15.jan.2007 (aj keď dátum vystavenia je 28.12.2006) alebo by ste toto tam radšej do záväzkov - a teda ani do výdavkov nedávali???

    Taktiež by som sa chcel informovať, či je v poriadku, keď nemal záväzky evidované ani voči SP & ZP - nakoľko mu tieto evidovala vždy k 01. v mesiaci - preto za 12/2006 nemá v záväzkoch, keďže je to evidované až v roku 2007 - 01.01.2007 - splatnosť 08.01.2007 (odvody 12/2006)...

    ĎAKUJEM za rady / pomoc...
    Zaeviduj to do záväzkov v roku 2007 a jasné, že Ti to môže ísť aj do výdavkov. Dôležitý je predsa v JÚ dátum zaplatenia.

    manager22 je offline (nepripojený) manager22

    manager22
    KvetkaK Pozri príspevok
    Zaeviduj to do záväzkov v roku 2007 a jasné, že Ti to môže ísť aj do výdavkov. Dôležitý je predsa v JÚ dátum zaplatenia.
    No to áno, len som chcel vedieť, či potom, keď bude mať náhodou kontrolu, či to nebude problém, že to v roku 2006 neevidoval ako záväzok???

    A tiež som si nie istý pri tých odvodoch?!!

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    Ahoj manager22 /mimochodom moje šťastné číslo/...do výdavkov r.07 to musíš predsa dať.Výdavok bol zaplatený, súvisí s podnikaním, máš daňový doklad tak to tam daj. Tie výkazy sú aj tak len "quázyštatistika"....

    manager22 je offline (nepripojený) manager22

    manager22
    Niuška Pozri príspevok
    Ahoj manager22 /mimochodom moje šťastné číslo/...do výdavkov r.07 to musíš predsa dať.Výdavok bol zaplatený, súvisí s podnikaním, máš daňový doklad tak to tam daj. Tie výkazy sú aj tak len "quázyštatistika"....
    Niuška - ma teší to šťastné číslo , ale k téme: Presne toto som chcel/potreboval počuť !!! Takže super, dám to všetko tam, aj tie odvody do SP & ZP a pod...

    Keď a môžem opýtať, pod akým dátumom (dátum vystavenia) ty zadávaš do evidencie záväzkov odvody ???

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    Nie celkom k tejto téme sa spýtam, ale s odvodmi to súvisí. Ak podnikateľ v JÚ zaplatil do ZP, prípadne SP viac ako mu náležalo na rok 2007, môžem mu uplatniť všetko vo výdavkoch, alebo len toľko, koľko malo byť pre rok 2007?

    manager22 je offline (nepripojený) manager22

    manager22
    Niuška Pozri príspevok
    V jednoduchom účtovníctve - v deň úhrady.
    Napr.: dátum vystavenia: 08.01.2007,
    dátum splatnosti: 08.01.2007,
    dátum úhrady: 08.01.2007.

    Takže neprenášaš záväzok do ďalšieho roku??!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.