Zavrieť

Porady

Predaj podniku

Chcela by som poprosiť či nevie niekto poradiť ako predať zabehnutý podnik - reštauráciu, keď nádejný kupca nemá peniaze v hotovosti aby vyplatil celú požadovanú čiastku. Chcel by to splácať pravidelnými splátkami. Ako sa však vyhnúť tomu, že mi nejakú splátku nezaplatí, prípadne prestane úplne platiť? Existuje taká zmluva, ktorá by to mohla nejakým spôsobom ochrániť? Prosím ešte o radu, či sa platí potom daň z takéhoto predaja a aká?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    No hlavne ak to bude s.r.o. a tá skrachuje, tak teoreticky z tej sumy nič nemusíš uvidieť. Keď nemá peniaze, tak nech si sám požičia a tebe dá hotovosť.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Do zmluvy dať vetičku: ak dlžník mešká so splátkou, zročným sa stáva celý dlh.
    Po slovensky povedané: ak mešká s nejakou splátkou, musí už zaplatiť všetko.

    LenkaZ je offline (nepripojený) LenkaZ

    LenkaZ
    Vďaka za informáciu, ale aj tak ešte poprosím ostatných, ktorí už majú skúsenosť, poraďte mi prosím. V dnešnej dobe si človek musí dať poriadny
    pozor na to, ako spíše zmluvu a čo do nej napíše, aby neprišiel o majetok,
    prípadne peniaze. Môže mi niekto poradiť prípadne stránky, na ktorích sú
    vzory takýchto zmlúv? Aby som ´presne vedela čo má zmluva obsahovať, čoho sa vyvarovať a čo tam určite nesmie chýbať. Už teraz ďakujem všetkým, ktorí mi poradia.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    okrem zmluvy podpíšte ešte aj zmenku a najlepšie ak ti založí nejakú nehnuteľnosť pre prípad nesplácania.

    LenkaZ je offline (nepripojený) LenkaZ

    LenkaZ
    Chcem sa ešte opýtať "falap", ako sa vystavuje taká zmenka a čo obsahuje. Nájdem niekde nejaký vzor? Prosím o odpoveď.

    LenkaZ je offline (nepripojený) LenkaZ

    LenkaZ
    Ďakujem "liba2", začala som pátrať a našla som rôzny materiál k tomu. Vieš poradiť akú zmenku potrebujem v mojom probléme?
    Kupujúci nemá na vyplatenie celej čiastky a potrebujeme vystaviť zmenku. Akú??? Vopred ďakujem

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    LenkaZ Pozri príspevok
    Ďakujem "liba2", začala som pátrať a našla som rôzny materiál k tomu. Vieš poradiť akú zmenku potrebujem v mojom probléme?
    Kupujúci nemá na vyplatenie celej čiastky a potrebujeme vystaviť zmenku. Akú??? Vopred ďakujem
    No tak to si natrafila na tú pravú poradkyňu . Ja sa v zmenkách vôbec nevyznám, len som si pamätala že tu taká téma išla... no a vyhľadala som ju.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    na takú vec by som si už zaplatil právnika - zmluva aj zmenka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.