Zavrieť

Porady

dobropis

Ak suma došlej fa je 20000 Skk. Ja som uhradila 15000 Skk. Na zvyšok sumy t.j.5000 Skk som uplatnila reklamáciu. Jedná sa o tovar v predajni. Do 30 dní mi nedali žiadne stanovisko, sú povinný podľa zákona mi vrátiť peniaze a vystaviť dobropis. (Aspoň si myslím). Musím ja zaplatiť zvyšok 5000 Skk a následne mi peniaze vrátia na základe dobropisu alebo nie som povinná zaplatiť 5000 Skk vôbec?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Ak trváte na reklamácii, potom by som 5 tis. Sk nechal na účte 315 ako pohľadávku až do doriešenia reklamácie. Potom buď doplatíte alebo dostanete dobropis a účet 315 sa vyrovná.

    Kvietok69 je offline (nepripojený) Kvietok69

    normálna baba Kvietok69
    Vôbec nie si povinná platiť 5000 Sk.
    Veď oni sa ti ozvú, akým spôsobom sa táto reklamácia bude riešiť. Ak by si musela tých 5 litrov zaplatiť, musíš to mať od nich písomne. Čiže len na základe ich prípisu, alebo žiadosti by som 5000 doplatila. Po telefonickom dohovore v žiadnom prípade.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.