Zavrieť

Porady

zaplatena zaloha v JU

Vie mi niekto poradit?
Na zaklade zmluvy bola zaplatena zaloha na vyrobu zakazky na koci roka 2004. Ako je to prijmom za tuto zakazku, ked zakazka bude vyrobena a dodana az v roku 2005?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Martinaz
    Vie mi niekto poradit?
    Na zaklade zmluvy bola zaplatena zaloha na vyrobu zakazky na koci roka 2004. Ako je to prijmom za tuto zakazku, ked zakazka bude vyrobena a dodana az v roku 2005?
    Ak bude táto zákazka ukončená a vyfakturovaná konečnou fa v r. 2005 bude to príjem 2005, záloha 2004 príjem neovpl. daň

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Tak ako hovorí EVINA. Záloha, kde nebola ukončená dodávka nie je ani príjmom ani výdavkom ovplyvňujúcim základ dane.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Včera som dostala do rúk účto od jedného živnostníka a medzi bločkami mal aj doklad o prijatí zálohy na materiál, ale na žiadnej fa táto záloha nebola zúčtovaná.

    Môžem mu takých príjem dať do príjmov ovplyvňujúcich ZD, alebo si to musí v nejakej faktúre opraviť?

    Inak tá záloha by mu pomohla pri získaní úveru.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ZuzanaP
    Včera som dostala do rúk účto od jedného živnostníka a medzi bločkami mal aj doklad o prijatí zálohy na materiál, ale na žiadnej fa táto záloha nebola zúčtovaná.

    Môžem mu takých príjem dať do príjmov ovplyvňujúcich ZD, alebo si to musí v nejakej faktúre opraviť?

    Inak tá záloha by mu pomohla pri získaní úveru.
    Bolo by potrebné zistiť, či tá záloha môže byť odpočítaná v tom roku, teda ku ktorej fa sa naozaj vzťahuje, to nemôže byť problém.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    ZuzanaP
    Včera som dostala do rúk účto od jedného živnostníka a medzi bločkami mal aj doklad o prijatí zálohy na materiál, ale na žiadnej fa táto záloha nebola zúčtovaná.
    Medzi živnostníkmi je bežné, že sa doklad o zálohe síce vystaví, ale nikde sa o ňom neúčtuje, pri fakturácii sa uvedie plná suma bez preddavku, vystaví sa aj doklad na plnú sumu, ale v skutočnosti sa doplatí len rozdiel v cene. Ak nie je preddavok na fa nikde zúčtovaný, ja by som ho vôbec nebral do úvahy. Najmä ak by šlo o platbu od súkromnej osoby. Ale treba sa v prvom rade opýtať živnostníka.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    No bola prijatá od s. r. o. a keby ste videli tie faktúry, tak by sa vám hlava zatočila.

    zaplatena zaloha v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.