Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie zmluvy

Ahojte, som tu nová a potrebujem poradiť, prosím:
Na aké účty mám dať Zmluvu so správcovskou spol., ktorej platíme na základe mesačného zálohového predpisu (čiže každý mesiac tú istú sumu).
Mám to urobiť tak, že zmluva: 381/321, zaplatený preddavok: 321/221, prevod do nákladov 518/381? Takto mi to sedí. Ale nemala by som používať miesto 321 účet 325?
Budem vám vďačná, ak sa mi na to pozriete.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kvietok69 Pozri príspevok
    Ahojte, som tu nová a potrebujem poradiť, prosím:
    Na aké účty mám dať Zmluvu so správcovskou spol., ktorej platíme na základe mesačného zálohového predpisu (čiže každý mesiac tú istú sumu).
    Mám to urobiť tak, že zmluva: 381/321, zaplatený preddavok: 321/221, prevod do nákladov 518/381? Takto mi to sedí. Ale nemala by som používať miesto 321 účet 325?
    Budem vám vďačná, ak sa mi na to pozriete.
    Je to opakované plnenie, ako sú aj zálohové faktury za el.energiu, ktoré sa účtujú priamo do nákladov. Takže ja by som účtoval 518/325 a úhrada 325/221. Pri vyúčtovaní obdobne ako pri el.energii nedoplatok 518/325, preplatok -518/-325.

    Kvietok69 je offline (nepripojený) Kvietok69

    normálna baba Kvietok69
    Srdečne ti ďakujem, veľmi si mi pomohol, dobrá víla. Ešte... predsa len... účty 321 a 381 teda vôbec nepoužívam?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kvietok69 Pozri príspevok
    Srdečne ti ďakujem, veľmi si mi pomohol, dobrá víla. Ešte... predsa len... účty 321 a 381 teda vôbec nepoužívam?
    321 - zaužívaný je pre faktúry, aj keď všeobecne má názov dodávatelia.
    381 - náklady budúcich období, nie sú to náklady patriace do budúcich období, ale do bežného obdobia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.