Zavrieť

Porady

účtovanie dotácie z ÚPSVR

Dobrý večer chcela by som sa opýtať či neviete ako mám zaúčtovať dotáciu z ÚPSVR, dal si ju na platbu do fondov.
V minulosti som to účtovala ako NZD a aj platbu do fontov som účtovala ako NZD. Neviete ako to je teraz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tu Vám priložím otázky a odpovede ohľadom účtovania dotácie , pozrite , preštudujte a ak Vám nebude niečo jasné , tak sa pýtajte
    http://www.porada.sk/t74205-suhrn-te...uctovanie.html

    marika. je offline (nepripojený) marika.

    marika.
    Čiže ak tomu dobre rozumiem, pre uistenie, keďže si idem odpísať paušálne výdavky 40% a z dotácie ktorú som dostala v 10/2007 som nevyčerpala nič tak si ju musím zaúčtovať ako OZD?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    marika. Pozri príspevok
    Čiže ak tomu dobre rozumiem, pre uistenie, keďže si idem odpísať paušálne výdavky 40% a z dotácie ktorú som dostala v 10/2007 som nevyčerpala nič tak si ju musím zaúčtovať ako OZD?
    Áno.

    marika. je offline (nepripojený) marika.

    marika.
    To naozaj? prvej som účtovala do príjmov len to čo som z tej dotácie minula a teraz je to po novom takto? och to mi zavarilo.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    marika. Pozri príspevok
    To naozaj? prvej som účtovala do príjmov len to čo som z tej dotácie minula a teraz je to po novom takto? och to mi zavarilo.
    Ak uplatňuješ výdavky paušálnou metódou tak celú dotáciu musíš zdaniť v roku prijatia.
    Ak uplatňuješ skutočné výdavky, tak do zdaniteľných príjmov zahrnieš iba do výšky čerpania.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 14.03.08 at 19:55

    marika. je offline (nepripojený) marika.

    marika.
    Ešte jedná otázočka je to mimo tému ale opýtam sa keď som za 12/2007 zaplatila odvody do SP a ZP v roku 2008 tak to ide do nákladov v roku 2008 alebo 2007?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    marika. Pozri príspevok
    Ešte jedná otázočka je to mimo tému ale opýtam sa keď som za 12/2007 zaplatila odvody do SP a ZP v roku 2008 tak to ide do nákladov v roku 2008 alebo 2007?
    Výdavok r.2008.
    Ak by som mohla poprosiť o radu keďže ja som začiatočník účtovník a účtujem v jednod. účtovníctve potrebovala by som radu ako zaúčtovať prispevok od UPSVAR krok za krokom ak sa najde niekto kto by mi pohol bola by som veľmi vďačná...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    alenka829 Pozri príspevok
    Ak by som mohla poprosiť o radu keďže ja som začiatočník účtovník a účtujem v jednod. účtovníctve potrebovala by som radu ako zaúčtovať prispevok od UPSVAR krok za krokom ak sa najde niekto kto by mi pohol bola by som veľmi vďačná...
    Alenka, čítaj - krok za krokom - (nielen) túto tému a dozvieš sa veľa užitočného nielen o účtovaní dotácii

    http://www.porada.sk/t91309-dotacia-...y+nepovolen%E9

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Uvažujem správne??
    V roku 2009 brat SZCO dostal dotáciu, mal malý príjem , urobila som paušál. Celý príjem dotácie som dala POZD a náklady VOZD. V roku 2010 prešiel na JU. Príjem už nerieším,lebo je vysporiadaný a náklady z dotácie dávam VOZD. V knihe záväzkov ohľadom dotácie v r.2010 nič nevediem, však.? Len si vediem v exceli prehľad nákladov z čerpanie dotácie. Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.