Zavrieť

Porady

Aj ty môžeš byť moderátorom na Porada.sk

admin

Anketa: Ako by ste nazvali zelené a červené tlačítko "vypnúť tému"

Počet hlasujúcich
40. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Na svetlo resp. vypnúť

    14 35.00%
  • Pomohlo resp. nepomohlo

    26 65.00%
Áno na Porade môže byť každý moderátorom. Existujú na to až dve možnosti:

1. Moderovanie pomocou tlačítka "vypnúť príspevok". Pomocou tohoto tlačítka získa príspevok mínusové body. Ak dosiahne príspevok určitý počet bodov, tak sa prestane zobrazovať (bude zbalený, bude sa však dať rozbaliť).
Základné nastavenie podmienky na zbalenie príspevku sú dva mínusové body.
Ak sa Vám to zdá málo, môžete si nastavenia tohoto filtra príspevok prispôsobiť v navigačnej lište témy viď obrázok:

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  filter.jpg
Zobrazení: 34
Veľkosť:  17.2 KB

Prípadne môžeme tieto tlačítka premenovať na niečo vhodnejšie, napríklad "pomohlo" "nepomohlo" (dávam hlasovať v ankete).
Ak autor príspevku zistí že v príspevku získal veľa mínusových bodov, bude to zároveň aj forma upozornenia, že takéto príspevky tu nepatria a snáď sa z toho trochu poučí
Navyše jeho príspevok nebude zmazaný (ako by to urobil moderátor) ale jednoducho zbalený.

Opakované príspevky
Ak niekto zadá opakované témy, ktoré tu už boli rozoberané viac ako tri krát (niekedy je vhodné mať niekoľko tém rovnakých pretože môžu prísť nové uhly pohľadu na vec, ale povedzme že tri témy je vcelku dosť), buď nereagujte na takéto témy (a zadávateľ bude donútení hľadať), alebo napíšte namiesto odpovede slušný text typu "Prepáč ale táto téma je tu už niekoľko krát riešená, skús použiť vyhľadávanie".

2. Prvá možnosť moderovania pomocou tlačítka "vypni tému" nepokrýva všetky problémy. Napríklad nesprávne zaradenie tém, alebo mazanie spamu a podobne.
Ak máte záujem môžete sa prihlásiť za moderátora vami zvolenej rubriky (rubrík). Pri posudzovaní žiadostí budem brať do úvahy vaše predošlé pôsobenie na Porade.
Moderátor môže byť len niekto, kto vie diplomaticky komunikovať a citlivo nakladať s právami užívateľa. (ako viete je to neľahká úloha )
Ak máte záujem stať sa moderátorom, prosím napíšte mi cez SS.


3. Podporte funkciu spoločného moderovania a pridajte si do podpisu výzvu v znení :
zbaľte nevhodný príspevok pomocou tlačidla "vypnúť"
(samozrejme môžete si to upraviť)
Naposledy upravil Richard : 17.03.08 at 18:11
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Hádam nebudem veľmi mimo témy. Ak sa v príspevku (odpovedi) prilepia linky alebo kľúčové slovo - ako pomoc pýtajúcemu radu, to prilepené je málo výrazné a myslím, že niekedy aj ujde pozornosti. Mohlo by to byť o kúštik výraznejšie (o trolinku aspoň) ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Richard, prosím ťa, malá servisná poznámka - mne sa ten podpis pri príspevkoch nezobrazuje, takže pre mňa a myslím si aj pre mnohých ďalších to nebude aktuálne. O tom podpise sme tu už viackrát hovorili, riešením je vraj dlhší príspevok, ale nepomohol ani ten...
Naposledy upravil cactus : 16.03.08 at 07:29
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

cactus Pozri príspevok
Richard, prosím ťa, malá servisná poznámka - mne sa ten podpis pri príspevkoch nezobrazuje, takže pre mňa a myslím si aj pre mnohých ďalších to nebude aktuálne. O tom podpise sme tu už viackrát hovorili, riešením je vraj dlhší príspevok, ale nepomohol ani ten...
Ani mne
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A nedá sa technicky vyriešiť, aby to upozornenie automaticky sa priplo ku každému príspevku?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

aha - tu sa mi to ukázalo http://www.porada.sk/679450-post19.html, len neviem či som zvolila vhodný text - dúfam, že nebudú všetci mňa posielať do tmy
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

.,..žeby mi to išlo pri dvoch riadkoch?

P.S. pre Evinku
Zasa nemáme my dve čo robiť, či čo?
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
smith Pozri príspevok
A nedá sa technicky vyriešiť, aby to upozornenie automaticky sa priplo ku každému príspevku?
to samozrejme nie je problém, ale nechcel som až tak spamovať Poradu

ale možno krátkodobo by to stálo za úvahu... hmm zvážim to!!!

inak ten text je k dispozícii pri nadídení nad tlačítko "vypnúť"

Keď sa to však uvádza v podpise tak to prichádza od členov a lepšie to pôsobí, lepšie sa to prijíma a šíri...
Skôr som chcel dosiahnuť lepšie povedomie, pretože takmer každý vie že toto tlačítko tu máme...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dal som to do podpisu, ale zaujímavé, že v niektorých odpovediach podpis sa vôbec nezobrazuje. Inokedy zase áno.

A adepti na moderátorstvo sa majú kde hlásiť?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

A ja to tam nedostanem a nedostanem ....
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

cactus Pozri príspevok
Richard, prosím ťa, malá servisná poznámka - mne sa ten podpis pri príspevkoch nezobrazuje, takže pre mňa a myslím si aj pre mnohých ďalších to nebude aktuálne. O tom podpise sme tu už viackrát hovorili, riešením je vraj dlhší príspevok, ale nepomohol ani ten...
Veru, nepomôže ani dlhší príspevok. Napr. http://www.porada.sk/678068-post8.html
Asi sme si zobrazovanie podpisu ešte nazaslúžili.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

cactus Pozri príspevok
Richard, prosím ťa, malá servisná poznámka - mne sa ten podpis pri príspevkoch nezobrazuje, takže pre mňa a myslím si aj pre mnohých ďalších to nebude aktuálne. O tom podpise sme tu už viackrát hovorili, riešením je vraj dlhší príspevok, ale nepomohol ani ten...
Ten podpis ani mne sa nezobrazuje a keď som zisťovala podľa vysvetlenia "prečo" zistila som, že to až tak neni, skôr mi to pripadalo ako by to malo závisieť či už od príspevkov, tém alebo bodov. Boli prípady, že tomu istému prispeivateľovi na jednej strane v troch príspevkoch sa zobrazil podpis, bez rozdielu dlžky príspevku, aj po troch slovách aj po 15-tich riadkoch...
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

VladoaKatka Pozri príspevok
Ten podpis ani mne sa nezobrazuje a keď som zisťovala podľa vysvetlenia "prečo" zistila som, že to až tak neni, skôr mi to pripadalo ako by to malo závisieť či už od príspevkov, tém alebo bodov. Boli prípady, že tomu istému prispeivateľovi na jednej strane v troch príspevkoch sa zobrazil podpis, bez rozdielu dlžky príspevku, aj po troch slovách aj po 15-tich riadkoch...
Neviem, či si dobre pamätám, už dávnejšie to tu na Porade bolo rozoberané: podpis sa ukáže len vtedy, keď na jednej strane má prispievateľ tri príspevky, nerozhoduje ich dĺžka.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Meggi 1 Pozri príspevok
Neviem, či si dobre pamätám, už dávnejšie to tu na Porade bolo rozoberané: podpis sa ukáže len vtedy, keď na jednej strane má prispievateľ tri príspevky, nerozhoduje ich dĺžka.
Pozri sem : http://www.porada.sk/303179-post3.html
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Vďaka, Aljok, toto som mala na mysli. Čítala som to už dávno, vedela som, že je tam reč o počte príspevkov.
Chcela som dať link na tú stránku, kde to je písané. Dala som do vyhľadávača slovo "podpis", hľadala som, hľadala, ale som nenašla to, čo ty Darmo, kto umí, ten umí
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Meggi 1 Pozri príspevok
Neviem, či si dobre pamätám, už dávnejšie to tu na Porade bolo rozoberané: podpis sa ukáže len vtedy, keď na jednej strane má prispievateľ tri príspevky, nerozhoduje ich dĺžka.
Ale podaktorým sa zobrazí pospis aj keď majú len jeden prípspevok v celej téme.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

VladoaKatka Pozri príspevok
Ale podaktorým sa zobrazí pospis aj keď majú len jeden prípspevok v celej téme.
Áno, a mne ani za svet nikdy a všetko mám zaškrtnuté...v v mojom profile ho vidím a inde nie
Naposledy upravil evina : 16.03.08 at 11:35
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

evinka, a ty si neželáš aby sme tvoje príspevky videli a čítali ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

evina Pozri príspevok
Áno, a mne ani za svet nikdy a všetko mám zaškrtnuté...v v mojom profile ho vidím a inde nie
Už sa mi to raz ukázalo...hurá...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

liba2 Pozri príspevok
evinka, a ty si neželáš aby sme tvoje príspevky videli a čítali ?
Želám..., len tie, ktoré sa Vám budú zdať nevhodné nie
Ale formulka je myslená všeobecne na všetky, ktoré sa komu nepáčia-skrátka miesto nevhodného komentára
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Aj keď sa musím priznať, že ja osobne všetky zabalené rozbalím, lebo prirodzená ľudská zvedavosť mi ináč nedá ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať