Zavrieť

Porady

šteniatko v byte

Potrebujem radu od skúsenejších chovateľov miláčikov. Máme pár týždňov šteniatko pražského krysaříka a chcem radu ako mám začať učiť psíka na venčenie iba von, nie dnu a hocikde.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    My sme naše šteniatko vždy ako sa budilo, alebo najedlo brali von..už sme to akosi vytušili...čo bude nasledovať. Deti mali práve prázdniny, tak s ním boli vonku takmer stále. Ale v byte boli nachystané poruke noviny, ktoré sme v prípade nehody pod šteniatko podkladali. Potom sme tie noviny presúvali vždy bližšie ku dverám, až ich naraz nebolo treba. Šteniatko sme vždy chválili..niekedy aj odmenu dostalo, ale nikdy sme mu čumáčik nestrkali do jeho mláčky, ani na neho nekričali. A po prázdninách už šteniatko vydržalo celé doobedie a vedelo, že potrebu si má robiť vonku. Chodili sme s ním potom ešte 4 x a neskôr stačilo 3 x za deň.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Chváliť, chváliť, chváliť - vždy, keď si to vybaví vonku Psík za spokojnosť a lásku svojho pána spraví aj nemožné. Keď som mala psa, tak som prvé leto vstávala o štvrtej ráno a už sme utekali von. Pochvala je rozhodne rýchlejšia a lepšia metóda, ako nadávanie a hrešenie. Môj miláčik bol po takej pochvale taký pyšný, až sme sa na ňom smiali. Dokonca ma ťahala, aby mi ukázala, kde to spravila a aby dostala pochvalu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.