Zavrieť

Porady

Práca v zahraničí

Ahojte poraďáci.
Prosím vás pekne, ak mám príjmy zo zahraničia a potrebujem nejaké výdavky, čo si môžem uplatňovať? Napr. na ubytovanie mám doklad, ale inak nič. Auto, na dopravu do zamestnania nám poskytol zamestnávateľ.Mohla by som tam rátať aj s nejakými diétami? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kama11 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci.
    Prosím vás pekne, ak mám príjmy zo zahraničia a potrebujem nejaké výdavky, čo si môžem uplatňovať? Napr. na ubytovanie mám doklad, ale inak nič. Auto, na dopravu do zamestnania nám poskytol zamestnávateľ.Mohla by som tam rátať aj s nejakými diétami? Ďakujem.
    Si v zahraničí zamestnaný, alebo pracuješ na základe živnostenského listu?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Predpokladám, že pracuješ na živnosť. Tak máš nárok na diéty. Pozri v zákone.

    http://www.porada.sk/t18030-zakon-o-...09-2007-a.html

    Stačí potom vystaviť si cestovné príkazy a vypočítať výšku diét.

    kama11 je offline (nepripojený) kama11

    kama11
    Pracujem v Nemecku na základe Živnostenského listu vystaveného na Slovensku, faktúry mám v eurách. Ten zákon som si prečítala, ale mám z neho hlavu v smútku, kedže je to tam uvádzané v %. Tá moja pracovná cesta trvá väčšinou 6 týždňou, tak podľa toho by som mala mať tú základnú sadzbu + vreckové, ak som to dobre pochopila. No neviete náhodou, koľko je tá základná sadzba?

    kama11 je offline (nepripojený) kama11

    kama11
    Milá Daniela, už som sa dopracovala aj k tej sadzbe. Pre Nemecko je to vraj 74 eur. Bola by si taká dobrá, poradila by si mi ešte, ako sa robia tie cestovné príkazy. Doteraz som sa s tým nestretla.

    zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

    zsazsula
    Pre Nemecko je to 45 Eur
    pri zahraničných PC okrem strávného máš nárok aj na vreckové a to je od 5 do 40% z strávného
    ďalej máš nárok na cestovné , vedľajšie výdavky ,nocľach
    Pri každej PC vystavíš tlačivko Príkaz na pracovnú cestu a po návráte z PC spravíš vyúčtovanie PC podľa toho ako si sa dopravila do zahraničia účtuješ cestovné
    koľko dni si bola na PC účtuješ stravné a vreckové podľa času do 6 hod stravné vo výške 25%
    zo základnej sadzby
    nad 6 h až 12 h stravné vo výške 50%
    zo zs
    nad 12 h stravné v plnej výške zs
    ale ak si dáš do prehľadavača zahraničná pracovná cesta nájdeš si kopu podobných tém
    Naposledy upravil zsazsula : 18.03.08 at 09:20

    kristín je offline (nepripojený) kristín

    kristín
    Ak pracuje živnostník v zahraničí a účtuje si diéty, je možné mu tieto diety prepočítať kurzom k 31.12 v príslušnej mene - naraz, alebo je treba ich prepočítavať po každej pracovnej ceste zvlášť.

    kama11 je offline (nepripojený) kama11

    kama11
    Môžte mi niekto prosím vás skontrolovať, či som dobre vyrátala tie diéty? Nie som si tým vôbec istá.
    Príchod do SRN 25.2.07 o 18.00, diéty som začala rátať od 26.2.-4.4.07.Odchod zo SRN bol 5.4. o 9.00, tak tento deň som do toho už nerátala. Tým pádom je to 38 dní x 45 eur = 1710 eur x kurzom z 5.4.07 = 57244.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.