Zavrieť

Porady

Vyplnenie tlačiva DPPO za rok 2007 - ak je strata

Dobrý deň,

prosím vedeli by ste mi poradiť, ak firma, ktorá má len 3 mesiace a mali veľa výdavkov na rozbehnutie, eviduje výsledok hospodárenia stratu, vedeli by ste mi poradiť v ktorých riadkoch na daňovom priznaní z PO za rok 2007 zapíšem tú mínusovú hodnotu a vlastne ktoré riadky vypĺňam v tomto priznaní vôbec. Aby som nezabudla na niektorý..
ja som vyplnila riadok 100, 310, 400 (tam je hodnota tej straty-výsledku z hospodárenia) a na riadok 600 som dala 0. Je nutné ešte nejaké riadky vyplniť?? a z riadkov 610 až 910 už nič nevyplním?? Podotýkam nemala firma žiadne odpočitateľné a pripočitateľné položky.

Ďakujem za trpezlivosť a ochotu.

S pozdravom

Lenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    barbie18 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím vedeli by ste mi poradiť, ak firma, ktorá má len 3 mesiace a mali veľa výdavkov na rozbehnutie, eviduje výsledok hospodárenia stratu, vedeli by ste mi poradiť v ktorých riadkoch na daňovom priznaní z PO za rok 2007 zapíšem tú mínusovú hodnotu a vlastne ktoré riadky vypĺňam v tomto priznaní vôbec. Aby som nezabudla na niektorý..
    ja som vyplnila riadok 100, 310, 400 (tam je hodnota tej straty-výsledku z hospodárenia) a na riadok 600 som dala 0. Je nutné ešte nejaké riadky vyplniť?? a z riadkov 610 až 910 už nič nevyplním?? Podotýkam nemala firma žiadne odpočitateľné a pripočitateľné položky.

    Ďakujem za trpezlivosť a ochotu.

    S pozdravom

    Lenka
    Ak bola zrazená zrážková daň z prijatých úrokov (nepíšeš či boli, alebo neboli), tak treba podľa predtlače vyplniť ešte riadky 830, 840 a 901.

    barbie18 je offline (nepripojený) barbie18

    barbie18
    ahoj,
    v tom období nebola žiadna zrážková daň..
    takže tie zvyšné riadky - mnou hore menované a hotovo??

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    barbie18 Pozri príspevok
    ahoj,
    v tom období nebola žiadna zrážková daň..
    takže tie zvyšné riadky - mnou hore menované a hotovo??
    Z tých, čo si sa pýtala áno - v riadku 400 končíš. Potom ešte vypĺňaš na strane 6 v odd. F riadok 1 (ak boli výnosy) a určite riadok 2 ( píšeš, že bola strata, tak boli aj náklady ) .
    Zdravím,
    čo v prípade ak v roku 2010 som v strate, ale mám odpis za 12/2010(vyplňam tabuľku B?) a daň z prijatých úrokv a repre?
    Daň z úrokov je iba 0,12 centov, má zmysel to vôbec vykazovať v daňovom priznaní?

    Ďakujem za odpovede....

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Sanfrancisko Pozri príspevok
    Zdravím,
    čo v prípade ak v roku 2010 som v strate, ale mám odpis za 12/2010(vyplňam tabuľku B?) a daň z prijatých úrokv a repre?
    Daň z úrokov je iba 0,12 centov, má zmysel to vôbec vykazovať v daňovom priznaní?

    Ďakujem za odpovede....
    Máš založenú na to novú tému a máš aj odpoveď.....

    Vyplnenie tlačiva DPPO za rok 2007 - ak je strata

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.